Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Okres II Wojny Światowej, to czas czynów, bohaterskiego stawiania oporu najeźdźcy, czynnej walki zbrojnej, ale też walki „podziemnej”. Historia pokazała, że doświadczenia konspiracji konieczne były w czasie, w którym jako państwo cieszyć się powinniśmy suwerennością i swobodą państwową. Żołnierze tzw. „drugiej konspiracji” działali na terenie całego państwa polskiego, stawiając opór wpływom sowieckim. Walcząc o prawo do demokratycznego społeczeństwa byli szykanowani, piętnowani i niejednokrotnie płacili za to najwyższą cenę.

 

W przypadającym na dziś Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” chciejmy zachować pamięć o nich, poznawać ich historię, życiorysy, zastanowić się nad wyborami, które musieli podejmować w trudnych dla Polski dekadach.

Liczba odsłon: 152
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.