Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego zapraszamy na promocję książki „Powstańcy styczniowi z Niedomic”.

Promocja książki autorstwa ks. Łukasza Bochenka odbędzie się 14 marca 2023 r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej w Niedomicach.  Wydarzeniu towarzyszyć będzie recital zespołu „Ewenement” i wystawa prezentująca sylwetki niedomickich powstańców: Mieczysława Szameita, Dobiesława Szameita, Władysława Szameita i Wilhelma Habichta.

Na promocję książki, która odbywa się w ramach gminnych obchodów 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego zapraszają: Burmistrz Żabna, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niedomicach,  autor – ks. Łukasz Bochenek i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

Ks. Łukasz Bochenek pochodzi z Niedomic. W 2003 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, które uwieńczył święceniami kapłańskimi w 2009 roku oraz uzyskał magisterium z teologii w zakresie historii Kościoła. Posługiwał w parafiach: Kamionka Wielka, Tarnów pw. Dobrego Pasterza, Limanowa-Sowliny, Nowy Sącz pw. św. Małgorzaty. Od września 2022 roku jest wikariuszem w parafii Wojakowa.

 

Liczba odsłon: 257
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.