Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Informujemy, iż Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”.

W związku z powyższym zapraszamy zainteresowanych rolników z terenu naszej gminy do złożenia wniosku o ilości posiadanych odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów oraz opakowań po nawozach i typu Big Bag.

Wnioski należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Żabnie – dziennik podawczy w terminie do dnia 20.03.2023 r. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 14 645 60 12 w. 45.

Zebrane informacje będą podstawą do złożenia wniosku o dofinansowanie ww. zadania.
W  przypadku otrzymania przez Gminę dofinansowania realizowany będzie w 2023 r. odbiór
ww. odpadów z wyznaczonych miejsc oraz ich odzysk lub unieszkodliwienie. W ramach realizacji programu nie są kwalifikowane koszty zbierania odpadów od rolników. Rolnicy we własnym zakresie zobowiązani będą dostarczyć folię i inne odpady produkcji rolniczej do miejsca wskazanego przez Urząd Miejski w Żabnie.

Udzielona pomoc będzie stanowiła pomoc de minimis w rolnictwie.

Jednocześnie informujemy, iż złożenie wniosku nie jest równoznaczne z udziałem w programie
i przyznaniem dofinansowania kosztów usuwania folii rolniczych i innych odpadów z tworzyw sztucznych z działalności rolniczej.

W przypadku nieotrzymania przez Gminę Żabno dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na wykonanie przedmiotowego zadania, małego zainteresowania wśród rolników lub problemów ze znalezieniem odbiorcy odpadów zadanie nie będzie realizowane.

 

Wniosek do wypełnienia.

Liczba odsłon: 176
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.