Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


To już rok odkąd rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę. Konflikt zbrojny u naszego wschodniego sąsiada postawił nasze społeczeństwo w zupełnie nowej, nieznanej sytuacji. Nie chcemy wspominać i pisać o agresji Rosji. Chcemy przypomnieć o naszej nieustannej solidarności z Ukrainą, z jej mieszkańcami oraz wszystkim osobami, które zdecydowały się opuścić swoją ojczyznę szukając schronienia w Polsce.

Mieszkańcy gminy Żabno pokazali jak wielkie mają serca, przyjmując wiele osób z Ukrainy pod swój dach i zapewniając im opiekę już w pierwszych dniach wojny. Na wielokrotne prośby o zbiórkę żywności, środków higieny, czy też odzieży zawsze reagowali dużym odzewem. Dziękujemy Wam za to.

Samorząd gminy Żabno wspólnie z Wojewodą Małopolskim zapewnił miejsca pobytu dla wielu ukraińskich rodzin, które zamieszkały w Żabnie, Łęgu Tarnowskim, Siedliszowicach, Odporyszowie i Niedomicach. Pomogliśmy w formalnościach związanych z pobytem w Polsce, dowodami tożsamości, otrzymaniem rządowego wsparcia finansowego, podjęciem nauki w naszych szkołach, czy też odnalezieniem się na rynku pracy. Zorganizowane zostały również zajęcia z nauki języka polskiego. Podczas realizacji każdego z tych działań mogliśmy liczyć na współdziałanie z mieszkańcami naszej gminy oraz z firmami działającymi na naszym terenie.

Wierzymy, że ta wojna jak najszybciej się zakończy, a nasi sąsiedzi będą mogli cieszyć się z odzyskanego pokoju.

#solidarnizUkrainą

 

Liczba odsłon: 121
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.