Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

W piątek 17 lutego w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbył się IV Festiwal Piosenki Harcerskiej.

Harcerze i uczniowie biorący udział w konkursie upamiętnili postać płk. hm. Jerzego Pertkiewicza - wychowawcy harcerskiego, żołnierza Wojska Polskiego i Armii Krajowej, który jest patronem festiwalu. 

Wśród gości w tym dniu w Centrum Kultury obecni byli: Zygmunt Pertkiewicz – syn pułkownika Jerzego Pertkiewicza, Cezary Pałka z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Krakowie, phm. Bartłomiej Turlej – Komendant Hufca ZHP w Brzesku, zaś Wojewodę Małopolskiego Ryszarda Pagacza reprezentował Bogusław Kania – Kierownik Delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie. Obecni byli także patroni honorowi Festiwalu: Burmistrz Żabna Marta Herduś i Starosta Tarnowski Roman Łucarz. 

W IV Festiwalu Piosenki Harcerskiej rywalizowało 11 zespołów: 6 harcerskich, 2 zuchowe i 3 szkolne. Zadaniem festiwalowym było wykonanie dwóch piosenek: harcerskiej i patriotycznej. Najlepiej z tego zadania wywiązali się zdobywcy nagród grand prix:

- w kategorii „Nieprzetarty Szlak”:

„DŻOKEJE” z 18 TDSH ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wierzchosławicach – Dwudniakach i „TORNADO” z 22 Podgórskiej Drużyny Harcerskiej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Krakowie.

- w kategorii „zuchy”:

„SPORTOWCY” II Szczep Harcerski „Orlęta” ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie

- w kategorii „Harcerze i uczniowie w wieku 10-13 lat”:

„SZEŚĆ-PIĄTYCH” ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim

- w kategorii „harcerze starsi i uczniowie w wieku 14-15 lat”:

„SZCZEPKOWSKIE DZIEWCZYNY” II Szczep Harcerski „Orlęta” ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Tarnowie.

 

Wszystkie zespoły uczestniczące w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Nagrody ufundowali patroni honorowi festiwalu Burmistrz Żabna i Starosta Tarnowski oraz Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie. Laureaci nagród grand prix otrzymali dodatkowo statuetki. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w IV Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Żabnie.

Organizatorami wydarzenia byli: Gminne Centrum Kultury w Żabnie, namiestnik harcerski phm. Renata Kawula i Hufiec ZHP Tarnów.

  
Liczba odsłon: 258
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.