Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


"Zeby sie nom darzyło, czyli koncert na dobry początek roku", tak nazwali spotkanie ze swoimi sympatykami członkowie Zespołu Folklorystycznego "Otfinowianie". Wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich z Otfinowa zorganizowali 12 lutego biesiadę folklorystyczną w miejscowym Domu Ludowym. Goście wypełnili salę do ostatniego miejsca i rzęsistymi brawami nagradzali artystów. Bogaty program artystyczny ukazywał różnorakie talenty "Otfinowian", którzy prezentowali się, wykonując pieśni i tańce regionu krakowskiego, przygotowane pod kierunkiem akompaniatora, pani M. Czechowskiej i choreografa zespołu, pana P. Dąbrowskiego. Otfinowscy artyści dali także popis swoich zdolności aktorskich w napisanym przez D. Lizak-Prażuch przedstawieniu "Jak my sie do Hameryki wybirali...". W spektaklu uczestniczyli zarówno dorośli członkowie zespołu jak i dzieci, które udowodniły, że rosną w naszych miejscowościach kolejne pokolenia utalentowanych artystów. Ich przygotowaniem kierowała pani Anna Motyka-Kulpa. Zespołowi towarzyszyła kapela w składzie: Gabriel Pęcak, Kazimierz Talanda i debiutująca z "Otfinowianami" Gabriela Sierak. Występ przerodził się w prawdziwą biesiadę folklorystyczną nie tylko dzięki  wspólnym z publicznością śpiewom
i tańcom, ale także wspaniałym potrawom przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich
w Otfinowie. Patronatem swoim spotkanie objęli: Burmistrz Żabna - p. Marta Herduś i Starosta Tarnowski  - p. Roman Łucarz, a także Centrum Kultury w Żabnie, kierowane przez p. Martę Warias.

  
Liczba odsłon: 397
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.