Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Zgodnie z ustawą z dnia 15 grudnia 2022 r. o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu, o zwrot podatku VAT za gaz mogą się ubiegać te gospodarstwa domowe, które używają gazu do celów grzewczych.

Oznacza to, że gaz musi być wykorzystywany do ogrzewania domu lub mieszkania. Zwrotu podatku VAT nie otrzymają więc osoby wykorzystujące gaz tylko w kuchni do gotowania, jak również ci, którzy podgrzewają gazem wodę użytkową.

Ważne kryterium dochodowe

Kolejnym warunkiem jest kryterium dochodowe, takie samo jakie obowiązywało przy dodatku osłonowym, czyli:

  • 2100 zł dla jednoosobowego gospodarstwa domowego,
  • 1500 zł/os. w przypadku gospodarstwa wieloosobowego.

Konieczny wpis źródła ciepła do CEEB   
Korzystanie z gazu do ogrzewania domu czy mieszkania musi potwierdzić wpis do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Główne źródło ogrzewania musi być wpisane lub zgłoszone do CEEB do dnia wejścia w życie ustawy tj. do 21 grudnia 2022 r., albo po tym dniu – w przypadku wpisania lub zgłoszenia do CEEB nowych źródeł ogrzewania.

Równowartość VAT-u zwracana będzie na podstawie wniosku o wypłatę refundacji podatku VAT za dostarczone paliwa gazowe w 2023 z załączoną fakturą/fakturami   oraz dowodem wpłaty/wpłat.

Wniosek o refundację podatku VAT

 Mieszkańcy Gminy Żabno ubiegając się o refundację podatku Vat składają w Ośrodku Pomocy Społecznej w Żabnie, ul. Świętego Jana 3a lub w Urzędzie Miejskim w Żabnie ul. Jagiełły 1 wniosek o wypłatę refundacji podatku VAT za dostarczone paliwa gazowe w 2023 r.

Ostateczny termin składania wniosków upływa 29 lutego 2024 roku.

Wyjątek stanowią wnioski obejmujące fakturę otrzymaną po 29 lutym 2024 roku, a która to  dokumentuje dostarczanie paliw gazowych za 2023 rok, wnioski te należy składać w terminie 30 dni od dnia otrzymania faktury dokumentującej dostarczanie paliw gazowych w 2023 roku.

Wnioski  o wypłatę refundacji podatku VAT można składać co miesiąc po otrzymaniu faktur, jak również kilka razy w roku za okres obejmujący kilka faktur, jak również jeden wniosek obejmujący faktury za cały 2023 rok.

Wniosek o wypłatę refundacji podatku VAT za dostarczone paliwa gazowe w 2023 r.

Liczba odsłon: 245
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.