Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Wczoraj odbyło się spotkanie w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, na którym seniorzy działający przy Klubie Senior + w Żabnie mieli okazję spotkać się z Minister Marleną Maląg, porozmawiać o swojej działalności i potrzebach osób w wieku senioralnym.

Wyjazd seniorów do Warszawy odbył się z inicjatywy burmistrz Żabna Marty Herduś, a spotkanie w Ministerstwie było okazją do przekazania podziękowań za możliwość korzystania z programów i przedsięwzięć, które powstają na szczeblu ministerialnym i dedykowane są osobom potrzebującym, wspierają rodziny, czy też aktywują osoby w wieku emerytalnym, a z których korzystają mieszkańcy gminy Żabno. Była to również okazja do wręczenia pamiątkowej statuetki, która powstała z okazji IV Powiatowego Dnia Pracownika Socjalnego organizowanego w Żabnie, dedykowanej osobom zaangażowanym w rozwój pracy socjalnej w regionie.

Seniorzy zostali ugoszczeni w sali, w której odbywają się oficjalne spotkania i wręczenia nagród ministerialnych. Wspólna godzinna rozmowa była okazją do pochwalenia się szerokim wachlarzem działań, które podejmowane były przez Klub w minionym czasie, zarówno tymi warsztatowymi, które animują społeczność, jak i charytatywnymi, które organizowane były tuż po wybuchu wojny w Ukrainie. W spotkaniu samorząd gminy reprezentował zastępca burmistrza Żabna Piotr Broda, który podjął również tematy dotyczące aktualnie podejmowanych zadań gminy. Ze strony ministerialnej obecna była również kierownik biura dr Grażyna Ożarek, a przy prezydialnym stole Klub reprezentowała Kierownik Agnieszka Chłopek.

To już druga wizyta seniorów w Warszawie w ciągu ostatnich miesięcy. W grudniu zeszłego roku mieli oni okazję zwiedzić budynek Sejmu RP, a także starówkę warszawską. Tym razem obok wizyty w Ministerstwie klubowicze odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, którego aranżacje wystaw zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.

Liczba odsłon: 916
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Wybory do Sejmu i Senatu RP
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Internet gov
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.