Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W okresie Świąt Bożego Narodzenia chętnie śpiewamy kolędy i oglądamy jasełka. Spędzony w ten sposób czas przynosi wiele radości i jest okazją do wzajemnego okazywania sobie serdeczności i budowania wspólnoty. W tym roku, dzięki uczniom klasy IV i V, którzy pod opieką Pań: Elżbiety Tatarczuch, Małgorzaty Tarnawskiej, Ewy Wąż i Pana Wojciecha Pyterafa przygotowali świąteczny program artystyczny z jasełkami, wierszami i kolędami mieliśmy okazję trzy razy poczuć świąteczną atmosferę.

Pierwsza okazja pojawiła się 21 grudnia podczas wizyty w Domu Opieki „Prosto z serca” w Kłyżu, dokąd udało się nasze Szkolne Koło Wolontariatu i gdzie po raz pierwszy zaprezentowaliśmy program. Był to niezwykły czas międzypokoleniowej integracji. Doskonała lekcja empatii dla naszych uczniów i wzruszające chwile dla pensjonariuszy.

Kolejna okazja do budowania życzliwej wspólnoty nastąpiła już dzień później. 22 grudnia w naszej szkole, tuż po klasowych wigiliach, cała szkolna rodzina obejrzała występ kolegów i koleżanek. Był to niezwykle radosny czas integracji.  Do domów wracaliśmy nucąc słowa kolęd i pastorałek i rozmyślając nad jeszcze przed chwilą składanymi życzeniami.

Zaś 6 stycznia2023roku, w Domu Ludowym w Otfinowie, na zaproszenie sołtysa Pana Kamila Nowaka, nasi uczniowie po raz trzeci zaprezentowali przygotowany program. Przy licznie zgromadzonej publiczności, wspólnie z członkami Zespołu Ludowego Otfinowianie kolędowaliśmy jednocząc okolicznych mieszkańców przy stołach zastawionych słodkościami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Otfinowa. Po czasie izolacji związanej z pandemią Covida, okres świąteczny ponownie zaczął kojarzyć nam się z radością ze spotkania z drugim człowiekiem.

    
Liczba odsłon: 422
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Wybory do Sejmu i Senatu RP
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Internet gov
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.