Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W Urzędzie Miejskim w Żabnie miało miejsce uroczyste przekazanie nowo zakupionych kompletów odzieży specjalnej dedykowanej strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Żabno. Wręczenia dokonali Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch, Radna Województwa Małopolskiego Anna Mikosz, starosta Tarnowski Roman Łucarz, a także gospodarz uroczystości burmistrz Żabna Marta Herduś wraz z zastępcą Piotrem Brodą i wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Magdaleną Kardaś- Olesińską.

W ramach zadania zakupiono: 12 kompletów ubrań koszarowych, 6 kompletów ubrań specjalnych, 6 par butów, 6 hełmów, 6 kominiarek bawełnianych oraz 6 par rękawic. Stroje i elementy wyposażenia zasiliły wyposażenie jednostek: OSP Sieradza, OSP Ilkowice, OSP KSRG Łęg Tarnowski, OSP KSRG Żabno, OSP KSRG Niedomice i OSP Bobrowniki Wielkie.

Zakupu dokonano w ramach dofinansowania z Województwa Małopolskiego, na który gmina Żabno otrzymała 37 250,00 zł. Całkowity koszt ubiorów wyniósł 47 941,37 zł, a różnicę po między tym kosztem, a dofinansowaniem z województwa pokryto ze środków budżetowych samorządu gminy.

Dodać należy, że nie jest to pierwsze tego typu doposażenie w stroje specjalne jednostek OSP w naszej gminie. W minionych latach wielokrotnie udawało się pozyskać środki na ich zakup, czy to z Urzędu Wojewódzkiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, czy też z ministerialnej puli z Funduszu Sprawiedliwości.

Wizyta przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i Starostwa Powiatowego była również okazją do odwiedzenia budynku jednostki OSP KSRG Żabno, gdzie w minionym roku zakupiono nową pralnicę i suszarnię przemysłową, które służą druhom do utrzymania czystości ubrań specjalnych.

 

 
 
  
Liczba odsłon: 529
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.