Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Parafia Oczyszczenia NMP w Odporyszowie zapraszają na koncert kolęd i pastorałek. Koncert odbędzie się 8 stycznia 2023 r. o godz. 18:00 w Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Odporyszowie.

Koncert pod hasłem „Pokój nieśmy ludziom wszem…” to premierowe widowisko kolędowe z udziałem gwiazd polskiej sceny i estrady. Wystąpią: Jacek Wójcicki, Anna Sokołowska – Alabrudzińska i Michał Gasz. Wokalistom towarzyszyć będzie zespół instrumentalny pod kierownictwem Macieja Niecia. Autorem scenariusza, reżyserem i prowadzącym koncert będzie Łukasz Lech.

Patronat honorowy nad koncertem kolęd objęli: Burmistrz Żabna Marta Herduś i Starosta Tarnowski Roman Łucarz.

Na wyjątkowy program koncertu „Pokój nieśmy ludziom wszem…” składają się najpiękniejsze polskie kolędy, a także pogodne i wzruszające pastorałki.

O artystach:

Anna Sokołowska-Alabrudzińska – laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym Festiwalu ,,Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie oraz Nagrody Głównej Grand Prix Prezesa Telewizji Polskiej dla najwybitniejszej indywidualności Festiwalu ,,Zamkowe Spotkania Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie. Warto zauważyć niezwykle udany występ na FPP Premiery Opole 2021 (TVP1).

Jacek Wójcicki – niekwestionowana gwiazda polskiej estrady, śpiewający aktor, a nawet tenor. Związany z Piwnicą Pod Baranami, gdzie debiutował jako piosenkarz. Znany z Kabaretu Olgi Lipińskiej. Nagrodzony na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Łukasz Lech – autor i reżyser koncertu, twórca niezliczonych programów telewizyjnych, koncertów i festiwali oraz wyjątkowy prowadzący, według krytyków obdarzony wyjątkową charyzmą i umiejętnością pięknego mówienia, laureat wielu nagród, w tym Nagrody Specjalnej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Niepokalanowie. Od trzech lat prowadzi popularną audycję radiową „Z Operetką w Twoim Domu”.

Michał Gasz – wokalista, aktor musicalowy, autor tekstów, kompozytor, solista w zespole Piotra Rubika. Finalista i zdobywca wielu nagród Grand Prix na ogólnopolskich festiwalach piosenki polskiej, m.in. KFPP Opole, Top Trendy, Sopot Hit Festival, Rock Stars Festival, AntyFest Antyradia. Zwycięzca XII finału telewizyjnej „Szansy na sukces”.

Maciej Nieć  – kierownik muzyczny współpracujący z wieloma zespołami i solistami. Reprezentuje skrajnie różne stylistyki - od muzyki klasycznej, po folk, jazz, a na rocku kończąc. Związany ze słynną grupą Lachersi, z którą święcił wiele triumfów, również na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Autor niezliczonych opracowań muzycznych do ponad 100 koncertów telewizyjnych.

W koncercie udział weźmie także Zespół Wokalny Cantabile działający przy Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

 

Liczba odsłon: 289
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.