Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Wczoraj świętowaliśmy wspólnie ze społecznością Niecieczy, która przywitała nowy wóz strażacki, który trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w tej miejscowości. Nowy samochód witany był z wielką pompą, a żeby go zobaczyć „w dniu premiery” pod remizę w Niecieczy przybyło wielu mieszkańców, samorządowcy oraz druhowie z innych jednostek z terenu gminy Żabno.

Samochód trafił do Niecieczy w ramach zadania p.n. „Zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla straży pożarnej obsługującej gminę Żabno i powiat Tarnowski”. Pojazd jest marki Renault, model D16, wyprodukowany w 2022 roku. Jego wartość to 937 137,00 zł, a zakup był możliwy dzięki wsparciu gminy Żabno z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, która na ten cel otrzymała 808 870,00 zł, dokładając z własnego budżetu 128 267,00 zł (w tym znalazły się środki funduszu sołeckiego Niecieczy w wysokości 38 580,00 zł oraz środki sołeckie w wysokości 15 000,00 zł).

Nowy wóz do Niecieczy wjechał kilka minut po 18, w asyście samochodów strażackich z innych jednostek z terenu naszej gminy. W świetle rac i przy dźwięku syreny strażackiej można było rozpocząć oglądanie. Druhowie, Koło Gospodyń i rada sołecka z Niecieczy zadbali o wystawny poczęstunek, prezentację przebudowy remizy, która nastąpiła tuż przed zakupem auta, a także wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła wydarzeniu. Podczas uroczystości obecni byli gospodarze gminy: burmistrz Żabna Marta Herduś, zastępca burmistrza Piotr Broda, sołtys Niecieczy Tadeusz Wójcik oraz Radni Rady Miejskiej w Żabnie. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili również posłowie RP Wiesław Krajewski oraz Piotr Sak. Obecny był również Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz.

Nieciecka jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej funkcjonuje od 1903 roku, a samochód trafił do niej u progu jubileuszu 120- lecia działalności.

 

#GminaŻabno

#PolskiŁad

 

 
Liczba odsłon: 526
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.