Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Wtorkowy, poświąteczny koncert kolęd i pastorałek O!płateczki Wojtka Klicha odbył się w Kościele pw. św. Trójcy w Łęgu Tarnowskim. Koncert zgromadził bardzo dużą rzeszę fanów dobrej muzyki – świątynia dosłownie pękała w szwach. Wpływ na to mieli niewątpliwie znakomici artyści towarzyszący Wojtkowi. Na specjalne zaproszenie do Łęgu Tarnowskiego przyjechał Tomek Szczepanik z zespołu Pectus. Oprócz Tomka w koncercie wystąpili: Mateusz Pleśniak na akordeonie, Jerzy Drobot na basie, Arek Boryczka na gitarze i Kamil Patulski na instrumentach perkusyjnych oraz wokaliści: Magdalena Stalmach, Katarzyna Kalita, Oskar Hudyka i Patrycja Stalmach.

W kolędowy nastrój wieczoru wprowadził publiczność zebraną w łęgowskiej świątyni Zespół Folklorystyczny „Bobrowianie”, który przy dźwiękach muzyki akordeonowej zaśpiewał kolędę „Jezusa narodzonego”. Podczas koncertu można było usłyszeć pastorałki oraz znane kolędy w zarówno nowych, jak i tradycyjnych aranżacjach.

Koncert był ostatnim wydarzeniem realizowanym w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego i projektu „Koło Kultury”. Projekt realizowany był w dwóch gminach subregionu tarnowskiego praz: Gminne Centrum Kultury i miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Realizatorem projektu było Stowarzyszenie radłowskie Forum Rozwoju. Patronatem honorowym projekt objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka i Burmistrz Żabna Marta Herduś.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali swoje głosy na projekt „Koło Kultury” w 5. edycji Budżetu Obywatelskiego oraz wszystkim, którzy wzięli udział w jego realizacji i uczestniczyli w wydarzeniach realizowanych w jego ramach na terenie gminy Żabno.

   
Liczba odsłon: 336
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.