Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Nagroda im. Władysława Orkana została przyznana za propagowanie idei regionalizmu oraz wybitne osiągnięcia w dziedzinie działalności artystycznej i kulturalnej. 

Uroczystość wręczenia nagrody miała miejsce 16 listopada br. w Centrum Sztuki Mościce. W imieniu Zarządu Województwa Małopolskiego nagrodę „Otfinowianom” wręczył Wojciech Skruch Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego. Otrzymana nagroda jest nagrodą finansową przyznaną w oparciu o rekomendacje Kapituły Nagrody i stosowną uchwałę Zarządu Województwa Małopolskiego. Zespół otrzymał nagrodę I stopnia w wysokości 10 000 zł. 

Laureaci zaprezentowali się przed zgromadzoną w CSM publicznością. Na scenie wystąpiła dziecięca i dorosła grupa „Otfinowian”. Z entuzjazmem widownia przyjęła zaprezentowane przez nich tańce powiślańskie, przyśpiewki ludowe i fragmenty widowisk.

Nagroda im. W. Orkana przyznawana jest przez Województwo Małopolskie od 2012 r. Nagradzanie ma na celu wspieranie przez Województwo Małopolskie lokalnych grup twórców kreujących wartości artystyczne oparte na znajomości kultury lokalnej i tradycji regionalnych. 

Serdecznie gratulujemy całemu Zespołowi „Otfinowianie”!

 

Liczba odsłon: 508
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Wybory do Sejmu i Senatu RP
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Internet gov
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.