Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W ramach trwającej w Szkole Podstawowej  w Otfinowie oraz w Gorzycach  innowacji „Moda na czytanie – rozwijanie zainteresowań czytelniczych” 26 października cała szkolna społeczność wzięła udział w VII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Głównym jej celem oraz trwającej do końca maja innowacji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zachęcanie uczniów do wypożyczania, kupowania książek, pokazanie, że spędzony z  nimi czas jest ciekawy i pożyteczny. To książki rozwijają zainteresowania, kształtują  system wartości oraz uczą właściwych zachowań.

Szkolne korytarze zamieniły się w tym dniu w przytulne, ciche strefy czytania: przygodową, bajkową, fantastyczną, historyczną oraz sportową. W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły również   przedszkolaki i zerówkowicze, którym bajki oraz wiersze czytały wychowawczynie.

Największym zaangażowaniem wykazali się najmłodsi uczniowie, przynosząc tego dnia poduszki, pluszaki, które sprawiły, że czas  spędzony z wybraną  lekturą był jeszcze przyjemniejszy. Niektórzy zadbali  w tym dniu  o bajkowy strój.

Łącznie w wydarzeniu  #przerwanaczytanie wzięło udział 150 uczniów, przedszkolaków oraz pracowników  szkoły. Mamy nadzieję, że „przerwa z książką” będzie częstym obrazkiem w naszej szkole.

 

 
Liczba odsłon: 116
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.