Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Z pisarką i ilustratorką książek dla dzieci - Joanną Olech spotkali się uczniowie klas IV i V ze Szkoły Podstawowej w Łęgu Tarnowskim. Poznały  pisarkę, która w humorystyczny sposób przedstawiła siebie i swoją rodzinę – Mamiszona, Papiszona, Miziołaka, Kaszydło i Małego Potwora, którzy stali się pierwowzorem najbardziej znanej i nagradzanej książki Joanny Olech pt. „Dynastia Miziołków”.

Dla miłośników Miziołków w październiku 2022 roku ukazała się druga część książki pt. „Miziołki wracają, czyli Kaszydło rządzi”.

Joanna Olech przedstawiła  też uczestnikom spotkania inną rodzinę, tym razem fikcyjną – rodzinę małego zielonego smoka Pompona, o której można poczytać w serii książek autorki: „Pompon w rodzinie Fisiów”, „Pompon na wakacjach”, „Pulpet i Prudencja. Smocze pogotowie przygodowe”.

Były mini konkursy, zgadywanki a nawet magiczny palec, który potrafił przewidzieć zawodową przyszłość. Na zakończenie można było dostać autograf pisarki ze specjalną pieczątką i  zrobić wspólne zdjęcie.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Koło kultury”, finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt realizowany jest w 2 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad projektem sprawują: Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Żabna – Marta Herduś.

Liczba odsłon: 100
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.