Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Zapoczątkowana w roku 2000 procesja różańcowa do Krzyża Jubileuszowego przy drodze do Olszyn wyruszyła po raz kolejny w ramach obchodów tygodnia papieskiego. Tym razem bardzo liczna grupa mieszkańców Sieradzy oraz gości z sąsiednich miejscowości pod przewodnictwem ks. Proboszcza Janusza Oćwiei zmierzała tradycyjnie sprzed szkoły w Sieradzy do kapliczki Matki Bożej Odporyszowskiej we Fiuku, gdzie miało miejsce poświęcenie figur św. Józefa i św. Franciszka.

Wybudowana przed ok. 150 laty, kapliczka na polu rodziny Światłowskich, miała związek z licznymi żywiołami, które powodowały kilkuletni nieurodzaj na polach. W 1937 r. umiejscowiono w niej koronowany obraz Matki Bożej Odporyszowskiej. Figurkę św. Józefa jak wspomina p. Jadwiga Miś, zapamiętała od dzieciństwa stojącą obok obrazu Maryi. Niestety w nieznanych okolicznościach, figurka zaginęła.

Od ostatniej niedzieli znów obok obrazu Matki Bożej Odporyszowskiej stanęła figurka św. Józefa – patrona rodzin wraz ze św. Franciszkiem, patronującym zwierzętom, przyrodzie i ekologii.

Ciepłe, pogodne popołudnie sprawiło, że piękne słowa Maryjnych pieśni i modlitwy różańcowej znów wybrzmiewały na polach i niosły się po okolicznych lasach.

Serdeczne podziękowania kierujemy do ks. Proboszcza Janusza Oćwiei, fundatorów figurek i opiekunów kapliczki – Państwa Misiów, wykonawcom figurek – rzeźbiarzowi p. Henrykowi Korusowi i malarzowi – p. Janowi Wójcikowi, dzieci i młodzieży wraz z Panią katechetką Edytą Chmura, za przygotowanie i prowadzenie rozważań, strażaków i pracowników Gospodarki Komunalnej, za uporządkowanie trasy pielgrzymki, niosącym krzyż i nagłośnienie, specjalistkom od fotografii, jak i również wszystkim uczestnikom, którzy tak licznie dopisali po raz kolejny.

 Oranizatorzy

 

   
Liczba odsłon: 257
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.