Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Szanowni Mieszkańcy Gminy Żabno,

W związku z procedowaną przez Parlament Rzeczpospolitej Polskiej, ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe, Burmistrz Żabna informuje mieszkańców Gminy o możliwości zgłaszania zapotrzebowania na węgiel kamienny na najbliższy sezon grzewczy.

Zgłoszenie zapotrzebowania dokonywać mogą jedynie osoby, które spełniają warunki uprawniające do przyznania dodatku węglowego (w tym osoby, które dodatek ten już otrzymały), oraz zgłosiły uprzednio do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków kocioł węglowy, jako główne źródło ogrzewania w gospodarstwie domowym.

Zebranie informacji o zapotrzebowaniu jest wymogiem określonym w planowanej do przyjęcia ustawie, w celu przygotowania prawidłowego procesu zakupu i dystrybucji odpowiedniej ilości węgla dla zainteresowanych mieszkańców Gminy.

Zaznaczamy jednocześnie, iż podawana w zgłoszeniu ilość węgla kamiennego jest ilością szacunkową i nie stanowi zapewnienia i gwarancji jego zakupu przez zgłaszającego od Gminy Żabno, bowiem ostateczna ilość węgla kamiennego jaką zakupić będzie mogło jedno gospodarstwo domowe, określona zostanie rozporządzeniem, wydanym na podstawie ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe.       

 

Preferencyjnego zakupu węgla zgodnie z projektem ustawy, dokonać będzie można w dwóch terminach, do 31 grudnia 2022 roku oraz od 1 stycznia 2023 roku. 

Nie zgłoszenie zapotrzebowania, w oparciu o przedmiotową informację, nie stanowi przeszkody w ubieganiu się o zakup węgla na warunkach preferencyjnych, po wejściu w życie ww. ustawy. Nie mniej jednak okres oczekiwania na jego zakup może się wydłużyć, ze względu na konieczność zamówienia odpowiedniej ilość węgla przez Gminę.

 

INFORMACJE  JAKIE NALEŻY ZAWRZEĆ W ZGŁOSZENIU

Dokonywane zgłoszenie powinno zawierać następujące informacje:

  • dane osoby zgłaszającej wraz z numerem telefonu i adresem e-mail,
  • adres gospodarstwa domowego,
  • ilość potrzebnego węgla kamiennego,

SPOSÓB DOKONANIA ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia można dokonać:

  • osobiście w Urzędzie Miejskim w Żabnie, ul. Jagiełły 1, 33-240 Żabno (dziennik podawczy – parter)
  • telefonicznie pod numerem – 14 6456012 wew. 40 (dziennik podawczy) lub 608 674 669 (Aleksandra Urbaszewska) - (w godzinach: pon. 7:30 – 16:00, wt. 7:30 – 15.30, śr. 7:30-15:00, czw. 7:30-16:00, pt. 7:30 – 15:00),
  • e-mailem na adres dzp@zabno.pl
  • za pomocą skrytki ePUAP na adres /dy0877vadh/SkrytkaESP
Liczba odsłon: 1811
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Wybory do Sejmu i Senatu RP
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Internet gov
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.