Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W miniony weekend odbyła się wizyta w mieście partnerskim gminy Żabno – Bad Berce. W spotkaniu zorganizowanym przez naszego niemieckiego partnera udział wzięło piętnastu przedstawicieli samorządu, stowarzyszeń, zespołów folklorystycznych i kół gospodyń wiejskich działających na terenie naszej gminy.

Tradycyjna wizytacja strony niemieckiej w Polsce i polskiej w Niemczech, która zwyczajowo odbywała się rok po roku, musiała zostać odroczona na dwa lata, ze względu na trwającą pandemię. Po tym czasie, tym bardziej miło było odwiedzić nasze partnerskie miasto, w którym ugoszczono piętnaście osób z gminy Żabno. W programie wizyty ujęto zwiedzanie miasta, w tym słynnej sadzawki z zimną wodą, poprawiającą krążenie, uczestniczono w otwarciu dnia sportu, wizytowano klub piłkarski w Bad Berce, odwiedzono klinikę, z której słynie cały region. Spotkanie było okazję do poznania się, wymiany zdań na współczesne tematy, a także tworzenia nowych planów, choćby w oparciu o potencjał sportowy. Dodać należy, że z funkcjonującym w Bad Berce gimnazjum od lat wymianę prowadzi żabnieńska Szkoła Podstawowa, której uczniowie wizytują i goszczą niemieckich kolegów. Podobne wymiany odbywały się również na bazie młodzieży strażackiej.

Podczas wizyty nasz samorząd reprezentował zastępca burmistrza Piotr Broda wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Żabnie Andrzejem Głodem, a skład delegacji uzupełniały osoby zaangażowane w powstanie i funkcjonowanie Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń oraz Zespołów Folklorystycznych naszej gminy. Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie w ten wyjazd, pomysły na nowe płaszczyzny współpracy na bazie prowadzonych grup. Dziękujemy również naszym Przyjaciołom w Bad Berce, w szczególności burmistrzowi Michaelowi Jahnowi, za serdeczność, otwartość i wspaniałe ugoszczenie. Żabno już nie może doczekać się rewizyty naszych Partnerów i Przyjaciół.

                              
Liczba odsłon: 484
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.