Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Burmistrz Żabna Marta Herduś oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie zapraszają na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej dr. Wilhelmowi Przybyszowskiemu.

Odsłonięcie tablicy, umieszczonej na budynku  hali sportowej w Żabnie – ul. Przybyszowskiego 10,  nastąpi 15 września 2022 r. o godzinie 10:00.

Dr Wilhelm Przybyszowski to lekarz miejski w Żabnie. Posadę tę objął zaraz po ukończeniu studiów medycznych w 1895 r. Przybył do miasta w trudnych chwilach, kiedy panowała epidemia cholery i duża umieralność wśród mieszkańców. Dr W. Przybyszowski po 24 latach służby w Żabnie zmarł w 1919 r., zarażony tyfusem plamistym.

Partnerem organizacji wydarzenia jest Gminne Centrum Kultury w Żabnie, a patronat honorowy nad uroczystością objął starosta tarnowski Roman Łucarz.

Liczba odsłon: 195
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.