Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Narodowe Czytanie to coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury. Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. Narodowe Czytanie w Żabnie odbyło się po raz dziewiąty.
Do wspólnego czytania w 2022 roku wybrane zostały „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Utwory z tomiku, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej na żabnieńskim Rynku czytali samorządowcy, członkowie Zespołu Folklorystycznego Otfinowianie, tancerze Szkoły Tańca Latino, członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Żabna, uczniowie Szkoły Podstawowej w Otfinowie i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie oraz mieszkańcy miasta i gminy Żabno. Wszyscy lektorzy otrzymali pamiątkowe egzemplarze „Ballad i romansów” wraz z okolicznościową pieczęcią. Dla najmłodszych uczestników wydarzenia przygotowano także wyjątkowe balony z logo akcji.
Wspólne czytanie na Rynku uświetnił recital „Mickiewicz w pieśniach” w wykonaniu Moniki Kuty, której akompaniował Romuald Gębala, a na skrzypcach zagrała Weronika Gębala. Uczestnicy wydarzenia mogli także podziwiać występ tancerzy ze Szkoły Tańca Latino z Żabna.
Akcja Narodowego Czytania w Żabnie odbyła się pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej oraz Burmistrz Żabna Marty Herduś i Starosty Tarnowski Romana Łucarza. Organizatorami wydarzenia były instytucje kultury Gminy Żabno: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

    
Liczba odsłon: 261
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.