Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Gminne Centrum Kultury w Żabnie oraz Parafia pw. Ducha Św. w Żabnie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie - koncert "Sacrum po góralsku" z udziałem Piotra Cyrwusa, Marka Stefańskiego i Kapeli Góralskiej Jaśka Kubika. Koncert, który odbędzie się 11 września (niedziela) o godzinie 18:00 w kościele w Żabnie łączył będzie literaturę, muzykę klasyczną i góralską oraz choreografię.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć fragmenty „Filozofii po góralsku” ks. Józefa Tischnera w wykonaniu aktora Piotra Cyrwusa. Lekturze towarzyszyć będzie góralska muzyka w wykonaniu Kapeli Góralskiej Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem oraz  muzyka organowa inspirowana folklorem góralskim. Improwizacje organowe usłyszymy w wykonaniu wybitnego wirtuoza organów dr. hab. Marka Stefańskiego z Krakowa.

Uniwersalne przesłanie, którym są teksty jednego z najwybitniejszych filozofów XX w., wyrażone żywą gwarą, podszyte jedynym w swoim rodzaju humorem i przesycone ponadczasową mądrością, wybrzmią nadzwyczaj autentycznie z towarzyszeniem muzyki góralskiej i z jej charakterystycznymi rytmami i instrumentami (skrzypce, oktawki, basy, piszczałka, dzwonki). Całości dopełnią organy ze swoją potęgą i niezliczoną ilością barw, które wykorzystywane zostaną w niekonwencjonalnych formach improwizowanych

Wstęp na koncert jest wolny.

Koncert "Sacrum po góralsku" odbędzie się w ramach projektu „Koło kultury", finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt realizowany jest w 2 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad projektem sprawują: Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Żabna – Marta Herduś.

Liczba odsłon: 123
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.