Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Od 21 lipca 2022r. rusza gminny program dotacji do wymiany pieca na niskoemisyjne ogrzewanie zasilane paliwem gazowym.

Od 21 lipca 2022r. rusza gminny program dotacji do wymiany pieca na niskoemisyjne ogrzewanie zasilane paliwem gazowym.

Gmina Żabno zaprasza do udziału w startującym Gminnym Programie Wymiany Pieców. W ramach Programu będziemy wspierać finansowo przedsięwzięcia polegające na wymianie niskowydajnych i nieekologicznych źródeł ciepła zasilanych paliwem stałym na niskoemisyjne ogrzewanie zasilane paliwem gazowym.

Kto może otrzymać dofinasowanie?

Dotację celową może uzyskać osoba fizyczna będąca właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym lub lokalem mieszkalnym z wyodrębnioną księgą wieczystą położonej na terenie Gminy Żabno, która złoży wniosek o dotację. Wymianie będzie podlegać źródło ciepła nie spełniające wymagań  klasy 5 normy PN-EN 303-5:2012, dofinansowaniu będą podlegać zadania nierozpoczęte przed podpisaniem umowy.

Jaka jest kwota dofinansowania?

Kwota dotacji będzie wynosić 50% łącznej wysokości poniesionych kosztów, jednak nie więcej niż 3 000,00zł brutto.

Jak wygląda procedura udzielenia dotacji?

Wniosek należy złożyć na dzienniku podawczym Urzędu Gminy Żabno wraz z załącznikami do 31 sierpnia 2022 roku.  Mieszkaniec, który złoży niekompletny wniosek zostanie wezwany do uzupełnień w terminie 7 dni kalendarzowych od daty wezwania. W przypadku braku przedłożenia uzupełnień, wniosek zostanie pozostawiony bez rozpatrzenia.
       O przyznaniu dotacji decyduje kolejność wniosków spełniających wymagania programu. Gmina sprawuje kontrolę nad prawidłowym wykonaniem inwestycji przez mieszkańca w zakresie prac objętych umową, kontrola może być przeprowadzona w toku realizacji oraz po jej zakończeniu.
     Rozliczenie dotacji nastąpi w ciągu 30 dni od dnia przeprowadzenia oględzin inwestycji i potwierdzeniem jej protokołem oraz wcześniejszym złożeniu odpowiednich dokumentów przez mieszkańca.

Data realizacji inwestycji przez mieszkańca:

Nie później niż do 31 października 2022r. mieszkaniec musi przedłożyć w Urzędzie Gminy Żabno zawiadomienie o zakończeniu prac.

 Czy można łączyć korzyści z innym programem?

Właściciele budynków jednorodzinnych, którzy spełniają warunki programu „Czyste Powietrze” mogą wnioskować do obu programów, łącząc wartość dofinansowań. Maksymalna wartość dofinansowania nie może przekroczyć 100%.
Mogą również skorzystać z termomodernizacyjnej ulgi podatkowej, na kwotę inwestycji nieobjętą dofinansowaniem.

 Przypominamy, iż zgodnie z zapisami uchwały antysmogowej obowiązującej na terenie województwa małopolskiego, użytkownicy kotłów na węgiel lub drewno, które nie spełniają wymogów żadnej klasy , klasy 1,2 wg normy PN-EN 303-5:2012, muszą wymienić je do końca 2022 r., a użytkownicy kotłów na węgiel lub drewno klasy 3 lub 4 wg ww. normy, muszą wymienić je do końca 2026 r.

 

Załączniki:

  1. Regulamin
  2. Wzór wniosku o dotację
  3. Zgłoszenie zakończenia robót
  4. Protokół odbioru końcowego
  5. Protokół z oględzin
  6. Wzór umowy
Liczba odsłon: 328
Autor: Ekodoradca
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.