Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Urząd Miejski w Żabnie informuje, że w roku 2021 Starostwo Powiatowe w Tarnowie na terenie Gminy Żabno przeprowadziło modernizację ewidencji gruntów i budynków w zakresie aktualizacji klasyfikacji użytków gruntowych oraz ewidencji budynków. W wyniku przeprowadzonej modernizacji uległa zmianie klasyfikacja gruntów co przekłada się na wysokość naliczonego podatku.
Obecne zapisy mają uwzględnić stan faktyczny na gruncie i są zgodne z przepisami dotyczącymi prowadzenia ewidencji gruntów i budynków. Dane przekazane przez Starostwo do Gminy po przeprowadzeniu tych prac, stały się nowymi danymi ewidencyjnymi od 11 kwietnia 2022 roku (decyzja ostateczna) i dla organu podatkowego wskazana data jest wiążąca przy naliczaniu wymiaru podatku.
Stawki podatku rolnego i od nieruchomości na 2022 rok nie zostały zmienione, ale nowa klasyfikacja spowodowała, iż część gruntów w naszej gminie została sklasyfikowana jako tereny mieszkaniowe zabudowane – oznaczone symbolem B, które objęte są podatkiem od nieruchomości zamiast rolnym, co w konsekwencji doprowadziło do podwyższenia zobowiązania podatkowego.
Liczba odsłon: 187
Autor: redakcja.zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.