Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


 

 

W dniach 04–15 lipca br. w Szkole Podstawowej w Łęgu Tarnowskim zorganizowana została półkolonia letnia, w której uczestniczyło 45 dzieci z klas I – IV. Celem tego przedsięwzięcia było nie tylko zagospodarowanie czasu wolnego, ale przede wszystkim wdrożenie uczestników do aktywnego jego spędzania poprzez udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych oraz wycieczkach turystyczno-krajoznawczych. Wspomniana półkolonia miała także charakter profilaktyczny i w związku z tym podczas zajęć niejednokrotnie poruszano tematykę różnych uzależnień behawioralnych oraz skutecznych sposobów zapobiegania im.

 

Program tegorocznej półkolonii był bardzo bogaty i został tak pomyślany, aby dzieci miały czas na integrację, wspólne rozmowy i pogadanki o ważnych sprawach, ale także i zabawy na świeżym powietrzu na szkolnym boisku czy też placu zabaw. Ponadto koloniści wraz ze swoimi opiekunami dwukrotnie wybrali się na kręgielnię i do kina, gdzie mieli okazję obejrzeć najnowsze produkcje filmowe dla dzieci. Uczestnicy tegorocznej półkolonii zwiedzili również pałac w Partyniu i poznali historię jego mieszkańców zgłębiając w ten sposób wiedzę dotyczącą swojej Małej Ojczyzny. Jednakże największymi atrakcjami były dwie całodzienne wycieczki: do Krynicy oraz JuraParku w Bałtowie. Dzięki uczestnictwu w tych wycieczkach dzieci mały okazję nie tylko poznać znane i ciekawe miejsca w Polsce, ale także rozwijać swoje zainteresowania oraz wdrażać się to turystyki pieszej.

 

Ważnym aspektem tegorocznej półkolonii były zajęcia sportowe, spośród których warte podkreślenia jest zorganizowanie zawodów sportowych w formie mini-igrzysk olimpijskich. Zabawne i angażujące wszystkich konkurencje nie wymagały od uczestników wyjątkowych umiejętności, dawały za to możliwość udziału w nich wszystkim dzieciom bez wyjątku mobilizując do aktywności ruchowej pozytywnie wpływającej nie tylko na psychikę, ale i kondycję całego organizmu.

 

W ostatnim dniu półkolonii dzieci odwiedziła pani burmistrz Marta Herduś. W czasie spotkania koloniści chętnie opowiadali o tym, jak spędzali czas i co było dla nich najbardziej zajmujące. Miłą niespodzianką dla uczestników półkolonii były upominki ufundowane przez Panią Burmistrz.

 

Tegoroczną półkolonię letnią mamy już za sobą. Pozostały liczne wrażenia, zdjęcia i wspomnienia, do których koloniści z pewnością będą często wracać. Bo naprawdę jest co wspominać. Czas spędzony na półkolonii zapewne nie był stracony. Wręcz przeciwnie! Była wspólna zabawa, zajęcia ruchowe, zajęcia rozwijające samodzielność i kreatywność; dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę i wykazać się posiadanymi umiejętnościami. Wszystko to zapewne zaowocuje w przyszłości...

 

  
Liczba odsłon: 122
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.