Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

2022-07-14

 


 

Myślą przewodnią zorganizowanego obozu harcerzy 5 Tarnowskiej Drużyny Wielopoziomowej im. Janusza Korczaka z Żabna była wiedza o średniowiecznych wojownikach jakimi byli Wikingowie. Wybór tej tematyki związany jest ściśle z miejscem obozowania – Pogorzelicą oraz możliwością zaplanowania wielu ciekawych gier kreatywnych aktywności. Harcerze będą zdobywać wiedzę i umiejętności związane z tym regionem, między innymi aktywność fizyczna, czytanie map, wyznaczanie azymutów, znajomość znaków patrolowych, które będą wykorzystane podczas gier. Wykonywaliśmy totemy zastępów, uczestniczyliśmy w zmaganiach sportowych i quizach. malowaliśmy historie z życia Wikingów i przeszliśmy quiz wiedzy o krajach północy.

Fort Gerharda, to jedno z miejsc w którym pruski żołdak oprowadzał nas zapoznając z historią tego miejsca jednocześnie poddając pruskiej dyscyplinie. W następnej chwili przenieśliśmy się w czasy współczesne, w czasy "zimnej wojny". Podziemne Miasto na wyspie Wolin. Odwiedziliśmy kompleks którego potężne schrony połączone są kilometrem podziemnego korytarza. W chwilę później przenieśliśmy się w czasy średniowiecza uczestnicząc w warsztatach w Centrum Słowian i Wikingów JOMSBORG w Wolinie.

Wyprawa Nadmorską Kolejką Wąskotorową do Trzęsacza pozwoliła poznać ciekawostki, związane ze specyficznym położeniem geograficznym Trzęsacza, zapoznali się z niezwykłą historią średniowiecznego kościoła na klifie oraz zobaczyli ostatnią ocalałą ścianę kościoła na klifie, a następnie, z dworca w Trzęsaczu udali się w podróż wąskotorówką do Niechorza. W ostatni wieczór obozu zakończyliśmy wspólnym śpiewaniem przy ognisku.

W trakcie obozu wszyscy świetnie się bawili. Do zobaczenia za rok. Dziękujemy Burmistrz Żabna, Pani Marcie Herduś za udzielenie wsparcia finansowego obozu harcerskiego.

Czuwaj!

  
Liczba odsłon: 236
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.