Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W Urzędzie Miejskim w Żabnie w dniu 11 lipca 2022 r. została podpisana umowa z Przedsiębiorstwem Drogowo – Mostowym S.A., która zapewnia realizację prac budowlanych w zakresie rozbudowy drogi gminnej w miejscowości Żabno obejmującej ul. Szkotnik i Zamościa o łącznej długości około 𝟖𝟓𝟎 𝐦𝐞𝐭𝐫𝐨́𝐰 wraz z rozbiórką starego oraz 𝐛𝐮𝐝𝐨𝐰𝐚̨ 𝐧𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨 𝐦𝐨𝐬𝐭𝐮 o konstrukcji betonowej o długości 16,4 m i szerokości 10 m, a także rozbudowę drogi gminnej ul. Zamościa o długości ok 𝟏,𝟖 𝐤𝐦 w m. Łęg Tarnowski. Przedsięwzięcie to kieruje się ważnym interesem społecznym jakim jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa uczestników ruchu pieszego jak i samochodowego. Poprawa stanu infrastruktury drogowej poprzez wykonanie nawierzchni asfaltowej oraz utwardzenie poboczy kruszywem, wykonanie systemu odwodnienia w postaci rowów oraz budowa chodnika i przebudowa zjazdów pozwoli zaspokoić potrzeby użytkowników dróg, a mieszkańcom zapewnić dobre warunki życia.
 
Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu jakie Gmina Żabno w marcu br. otrzymała, w ramach 𝐑𝐳𝐚̨𝐝𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨 𝐅𝐮𝐧𝐝𝐮𝐬𝐳𝐮 𝐑𝐨𝐳𝐰𝐨𝐣𝐮 𝐃𝐫𝐨́𝐠 - programu, który ma wspierać budowę i remonty dróg, przejść dla pieszych, a także chodników i tras rowerowych w całej Polsce. Wartość dofinansowania sięga kwoty: 𝟓 𝟗𝟐𝟑 𝟗𝟕𝟔,𝟎𝟎 𝐳ł natomiast całość inwestycji, na którą została podpisana umowa to: 𝟏𝟑 𝟐𝟔𝟔 𝟖𝟎𝟏,𝟔𝟔 𝐳ł.
Dziękujemy Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za wielkie wsparcie i przyznanie Gminie Żabno środków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
 
Słowa podziękowania kierujemy również do Wojewody Małopolskiego, Pana Łukasza Kmity, Wicewojewody, Pana Ryszarda Pagacza, parlamentarzystów ziemi tarnowskiej, senatora Kazimierza Wiatra, posłanek i posłów Anny Pieczarki, Urszuli Ruseckiej, Józefy Szczurek- Żelazko, Piotra Saka i Wiesława Krajewskiego za nieocenioną pomoc w pozyskaniu środków na realizację tej inwestycji. Pragniemy podziękować również Naszym Radnym Rady Miejskiej w Żabnie, Pani Magdalenie Kardaś – Olesińskiej, Panu Krzysztofowi Lechowiczowi, Panu Sebastianowi Kieciowi oraz Panu Pawłowi Wójcikowi, którzy wspierali swoimi decyzjami dążenia mieszkańców.
 
Planowany termin zakończenia prac: maj 2024 r.
  
Liczba odsłon: 406
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.