Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W dniu 29 lipca 2022 roku kończy się realizacja projektu pn. „Placówka Wsparcia Dziennego dla Dzieci i młodzieży w gminie Żabno”. Od 30 lipca 2022 roku Placówka prowadzić będzie swoją działalność w ramach zachowania trwałości ww. Projektu.

W związku z powyższym informujemy, iż rozpoczyna się nabór dzieci i młodzieży do Placówki Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży w gminie Żabno – z siedzibą w miejscowości Czyżów 28.

Zajęcia w Placówce skierowane są do dzieci i młodzieży oraz ich rodzin z terenu gminy Żabno, które wyrażają chęć udziału w zajęciach oferowanych w Placówce.

Dzięki udziałowi w zajęciach dzieci i młodzież otrzymają stałą pomoc oraz wsparcie w nauce i codziennym odrabianiu prac domowych. Wsparcie wychowawców w PWD opierać będzie się między innymi na organizacji zajęć opiekuńczo – wychowawczych, edukacyjnych, czasu wolnego dziecka, rozwijaniu zainteresowań, organizacji zajęć sportowych. Dzieci i młodzież będą miały dostęp do pomocy edukacyjnych, bogatego zestawu gier: planszowych, zręcznościowych, logicznych, sprzętu sportowego, placu zabaw, boisk do piłki nożnej oraz piłki siatkowej.

Ponadto uczestnicy będą mieli zagwarantowaną pomoc specjalistyczną zgodnie ze zdiagnozowanymi potrzebami m.in. w formie zajęć logopedycznych, psychologicznych czy pedagogicznych.

Pobyt dziecka w placówce jest nieodpłatny, podczas którego uczestnicy będą mieć zapewniony posiłek.

W okresie od 30 lipca 2022 do 31 sierpnia 2022 roku Placówka będzie zapewniać wsparcie i opiekę dla dzieci i młodzieży 4 dni w tygodniu od 10.00 do 14.00 (poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek). Od 01 września do 31 grudnia 2022 r. od poniedziałku do piątku w godzinach od  13.30 do 17.30.

Więcej informacji można uzyskać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Żabnie pod telefonem 14 645 64 33.

 

Projekt pn. „Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży w gminie Żabno” finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany jest w ramach 9. Osi Priorytetowej Region spójny społecznie, Działania 9.2 Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałania 9.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne w regionie,  Typ projektu C. wsparcie dla tworzenia i/lub działalności placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży - Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 

 

 

 

Liczba odsłon: 263
Autor: O.P.S.
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.