Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

 

Na terenie Gminy Żabno aktualnie przebywa 146 Uchodźców z Ukrainy, z czego 38 jest objętych działaniem Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabnie.

W stosunku do Naszych Gości podejmowana jest pomoc w dostępie do podstawowej i specjalistycznej opieki medycznej. Pracownicy Ośrodka pomagają zarówno w zakresie umówienia wizyty do danego lekarza jak również dowozu do placówek medycznych.

We współpracy z Fundacją im. Hetmana Jana Tarnowskiego pokrywane są koszty zakupu leków dla Obywateli Ukrainy, w tym miejscu dziękujemy raz jeszcze Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego za finansowanie zakupu leków dla Naszych Gości oraz za pokrycie kosztu dowozu dziecka do Szpitala Specjalistycznego w Krakowie – Prokocimiu.

Ośrodek Pomocy Społecznej  w Żabnie zorganizował również wsparcie psychologiczne dla obywateli Ukrainy, które prowadzone jest przez psychologa z Ukrainy. Ze wsparcia skorzystały zarówno osoby zakwaterowane w obiektach Gminy jak i w domach prywatnych.

Ponadto, pracownicy Ośrodka są w stałym kontakcie z Obywatelami Ukrainy zakwaterowanymi w budynku Szkoły w Siedliszowicach i budynku Przedszkola w Żabnie – Konarach. Dwa razy w tygodniu zgodnie ze składanym zapotrzebowaniem dokonywane są zakupy artykułów spożywczych
i dostarczane do miejsca ich pobytu.    

 

 

 

 

Liczba odsłon: 231
Autor: O.P.S.
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.