Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Dziś odbyło się spotkanie z całym zespołem Voltage, który już końcem tygodnia wystartuje na Mistrzostwach Europy Cheerleaders w Grecji.

Spotkanie, które odbyło się na zaproszenie burmistrza Żabna Marty Herduś, było okazją do złożenia życzeń powodzenia i udanego startu w zbliżających się w weekend zawodach o randze Mistrzostw Europy. Zawodniczki, które otrzymały od Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu powołanie do Kadry Narodowej w grudniu minionego roku, znalazły się w gronie osiemnastu drużyn, które zostały zaszczycone możliwością reprezentowania kraju (https://www.pzsc.pl/wwwdoc/d5447113a3a5d.pdf). Obok Zespołu z Łęgu Tarnowskiego do Aten wybierają się zawodniczki m.in. z Nowego Sącza, Tarnowa, Opola, Warszawy, Olsztyna czy też Lublina.

Wyjazd Zespołu Voltage aktywnie wspiera Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozowski, ale gmina Żabno również dokłada do niego cegiełkę. Dziś burmistrz Żabna Marta Herduś wręczyła naszym Reprezentantkom nowe stroje, w których sportsmenki prezentują się wspaniale. Zapewniony został również transport Drużyny na lotnisko i z powrotem. Trzymamy mocno kciuki za udane występy!

Zespół Voltage istnieje od 2003 roku przy Szkole Podstawowej w Bobrownikach Wielkich. Zawodniczki tego zespołu to wielokrotne mistrzynie kraju zarówno w konkurencji tanecznej jak i w dywizji Cheer. Trenerzy zespołu to Agnieszka Wlezień, Emilia Dziurdzia i Artur Pióro. Rok 2022 to bardzo intensywny i niesamowity czas dla zespołu. Do ich osiągnięć w tym roku należy zaliczyć zdobyty po raz 6 z rzędu złoty medal na Mistrzostwach Polski Cheerleaders. Największym sukcesem jest zdobyty przez reprezentantki zespołu Voltage brązowy medal na Mistrzostwach Świata Cheerleaders w USA, Orlando w tym roku.

To nie pierwsze Mistrzostwa Europy Cheerleaders w jakich bierze udział Voltage. Zespół dwukrotnie występował na Mistrzostwach Europy Cheerleaders. W 2014 roku sięgnął po tytuł vc-e Mistrza Europy zespołowo i tytuł Mistrza Europy w duetach.

 

  
Liczba odsłon: 237
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.