Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

 

Warsztaty kulinarne to kolejne zadanie zrealizowane w ramach projektu „Kto ma pszczoły, ten ma miód…- z Biblioteką poznajemy tradycje regionu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Etno Polska. Edycja 2022.

Uczestnikami warsztatów kulinarnych z pieczenia pierniczków prowadzonych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Gorzycanie” byli mali czytelnicy żabnieńskiej Biblioteki.

Spotkanie rozpoczęło się od podstawowych czynności porządkowych, tj. mycia rąk, a następnie panie opowiedziały o swojej pracy oraz o tym, do jakich potraw wykorzystywany jest miód. Dzieci dowiedziały się  jakie składniki potrzebne są do pieczenia pierniczków i pod czujnym okiem pań z Koła Gospodyń samodzielnie przesiały mąkę oraz połączyły z nią resztę składników. Ciasto na pierniczki powstało według tradycyjnego regionalnego przepisu. Ogromną radość sprawiło uczestnikom warsztatów wałkowanie i wycinanie kształtów, ale jeszcze większą  frajdą była dekoracja upieczonych pierników. W efekcie pracy dzieci powstały śliczne kotki, dinozaury, misie, motylki, kwiatuszki i oczywiście pszczółki.

Na zakończenie dzieci otrzymały własnoręcznie udekorowane pierniczki oraz zakładki do książek z logo projektu.

 

 

 

 

Liczba odsłon: 49
Autor: M.G.B.P.
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.