Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

 

Miejsko-Gminna Biblioteka w Żabnie gościła znakomitych artystów. Aktorzy Piotr Cyrwus i Maja Barełkowska oraz muzyk i kompozytor Piotr Kajetan Matczuk zaprosili nas do świata poezji Cypriana Kamila Norwida.

 

Zafascynowani oryginalną myślą poety wyrażoną w niezwykle współczesny sposób, w spektaklu poetyckim pt. „Norwid” artyści podzielili się ze słuchaczami pięknem i mistrzostwem frazy poety. Norwidowskie myślenie o człowieku, o społeczeństwie i narodzie brzmi tak, jakby zostało sformułowane w XXI wieku, odpowiada obecnej wiedzy psychologicznej i socjologicznej. Opisuje fałszywe przekonania dotyczące relacji między ludźmi, brak prawdziwych, głębokich więzi między nimi.

 

Piotr Cyrwus i Maja Barełkowska recytowali m.in. „Promethidion”, „Małe dzieci”, „Małżeńską receptę”, „Klątwy”, „Zagadkę”. Muzykę do spektaklu skomponował i wykonał Piotr Kajetan Matczuk. W jego wykonaniu usłyszeliśmy m.in. utwór „Moja piosnka”.

 

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „III Żabnieńskie spotkania z literaturą – wokół epoki romantyzmu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Liczba odsłon: 86
Autor: M.G.B.P.
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.