Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

 

W ramach projektu „Nasze dziedzictwo – czerpiąc z tradycji przodków” w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbyły się warsztaty z ceramiki artystycznej i rzeźby w glinie.

Na zajęciach prowadzonych przez panią Marię Mikosz z Pracowni Garncarskiej „Ulepione Marzenia” uczestnicy zajęć rzeźbili w glinie. W trakcie dwudniowych warsztatów powstały ptaki z gliny, które zostały pomalowane szkliwem na przeróżne kolory. Teraz, te małe dzieła sztuki, trafią do pieca na wypalanie by dopełnić całego procesu. W warsztatach wzięli udział młodzi mieszkańcy gminy Żabno.

Celem projektu „Nasze dziedzictwo – czerpiąc z tradycji przodków” jest przybliżenie dzieciom i młodzieży tradycji i historii regionu. Na terenie Żabna, przed I wojną światową została uruchomiona cegielnia, która była również pierwszym zakładem przemysłowym w okolicy i stała się bardzo ważnym punktem na mapie gminy. Dziś już tylko w pamięci starszych mieszkańców, jest śladem przeszłości. Dlatego podczas organizowanych w ramach projektu warsztatów chcemy przybliżyć tę i inne historie najmłodszym członkom naszej społeczności.

Warsztaty zorganizowano w ramach realizowanego przez nas projektu "Nasze dziedzictwo - czerpiąc z tradycji przodków" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022"

 

 

 

 

Liczba odsłon: 146
Autor: G.C.K
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.