Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

 

Dzień Dziecka w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie świętowaliśmy w piątek 3 czerwca 2022r. Od godziny 8:00 rano na dzieci czekała moc atrakcji.

 

 

Uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w warsztatach pierwszej pomocy poprowadzonych przez niezawodnych strażaków z OSP w Otfinowie.

 

 

Następnie aktywnie spędzili przedpołudnie na boisku szkolnym, gdzie czekało na nich wiele niespodzianek. Kolorowe dmuchańce i malowanie twarzy, a także możliwość przyjrzenia się pojazdom strażaków i policjantów sprawiły wielką przyjemność najmłodszym dzieciom – przedszkolakom i uczniom klas I-III. Gry i zabawy integrujące, rozwijające umiejętność współpracy w grupie i koncentracji, okraszone watą cukrową i kiełbaską z grilla urozmaicały czas wszystkim uczestnikom imprezy. Było bardzo wesoło i bardzo rodzinnie. Uśmiech nie schodził z twarzy dzieci i nauczycieli. Dopisała również pogoda. Słońce towarzyszyło uczestnikom imprezy przez cały czas. Kto poczuł nadmiar emocji, to mógł się ostudzić przy kurtynie wodnej rozłożonej przez druhów z OSP. Wspólnie spędzony czas przebiegł bezpiecznie i radośnie.

 

 

 

 

 

Dziękujemy serdecznie strażakom z OSP w Otfinowie oraz funkcjonariuszom Policji z komisariatu w Żabnie za pomoc w organizacji wydarzenia i atrakcje zapewnione dzieciom. Dziękujemy Pani pielęgniarce, która czuwała nad zdrowiem uczestników.

Tak interesujący program wydarzenia był możliwy dzięki wsparciu Rady Rodziców oraz dzięki dzieciom, które za zebraną makulaturę otrzymały nagrodę w konkursie i znacząco wsparły fundusz imprezy. Nad całością czuwał koordynator wydarzenia Pan Przemysław Kotapka, Pani Aleksandra Głowa oraz wychowawcy klas.

 

Wsparcie dla dzieci z hospicjum

Z okazji Dnia Dziecka koordynator szkolnego koła wolontariatu w Otfinowie p.Jadwiga Dziubla – nauczyciel geografii w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie zorganizowała po raz dziesiąty akcję charytatywną na rzecz Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Hospicjum to powstało z myślą o nieuleczalnie chorych dzieciach, które ze względu na swoją chorobę,  trudną sytuację rodzinną lub bytową nie mogą przebywać w swoich domach rodzinnych. To miejsce, które jest niezwykle przyjazne chorym dzieciom i młodzieży.

 

 

Podopieczni tego Hospicjum zmagają się z poważnymi schorzeniami m.in. cierpią  na nowotwory złośliwe mózgu, zespoły wad wrodzonych serca, niewydolność krążenia, opóźnienia rozwoju psychomotorycznego, rdzeniowy zanik mięśni czy uszkodzenia centralnego układu nerwowego.

W akcji udział brali uczniowie i nauczyciele. Wszyscy wykazali duże zrozumienie i zaangażowanie, chętnie dzielili się z chorymi dziećmi i ofiarowali dla nich potrzebne rzeczy. Zebrano m.in. pampersy, pieluchy, maskotki, rękawiczki winylowe, miód, Nutellę, mleko UHT, wody mineralne niegazowane, skarpetki, słodycze.

 

 

Słowa podziękowania kierujemy do Pani Burmistrz Marty Herduś oraz zastępcy Burmistrza Pana Piotra Brody, którzy umożliwili transport darów i wyjazd wolontariuszy z opiekunem do Rzeszowa gminnym busem.

Wyrażamy swoją wdzięczność za dobroć, bezinteresowność i chęć niesienia pomocy chorym dzieciom wszystkim darczyńcom.

 

 

Liczba odsłon: 191
Autor: P.F.
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.