Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

 

W niedzielę 5 czerwca 2022 roku w święto Zesłania Ducha Świętego obchodzono uroczyście jubileusz 600 lecia istnienia parafii pw. Ducha Świętego w Żabnie.

Uroczystośc zaszczycił swoją obecnością ksiądz biskup Ordynariusz Andrzej Jeż, który przewodniczył Mszy św. odpustowej.

W tym dniu jubileusze kapłańskie obchodzili poprzedni proboszczowie z Żabna, ksiądz prałat Zdzisław Podstawa, który święcenia kapłańskie przyjął 60 lat temu (był proboszczem w Żabnie był w latach 1979 - 2007) i ksiądz prałat Antoni Mikrut (był proboszczem w Żabnie w latach 2007- 2018), który obchodzi złoty jubileusz kapłaństwa a 45 lat temu prezbiterem został ksiądz Jacek Pająk.

Z okazji jubileuszu 600-lecia parafii pw. Ducha Świętego w Żabnie w Centrum Kultury odbył się występ artystyczny i otwarta została okolicznościowa wystawa oraz prelekcje na temat historii parafii wygłoszone przez pana Adama Tomczyka oraz księdza profesora dr hab. Kazimierza Talarka.

Podczas wydarzenia, Burmistrz Żabna Marta Herduś uhonorowała obecnego proboszcza Parafii w Żabnie ks. Jerzego Kawika okolicznościową statuetką oraz obrazem.

Program wydarzenia miał jednak znacznie bogatszą oprawę. Oprócz występu w wykonaniu zespołu wokalnego „Cantabile” dla publiczności zgromadzonej w sali widowiskowej GCK wyświetlona została prezentacja multimedialna. Prezentacja „Parafia Żabno oczami i duszą ks. Janusza St. Pasierba” okraszona została cytatami pisarza i eseisty, związanego z parafią Żabna ks. Pasierba.

 

Materiał można obejrzeć TUTAJ

 

Autorem prezentacji, która wzbudziła duże zainteresowanie publiczności, był przewodniczący Rady Żabna i zarazem Prezes Towarzystwa Przyjaciół Żabna pan Krzysztof Wójcik.

Podczas wydarzenia nastąpiło otwarcie wystawy dotyczącej historii parafii w Żabnie.

 

 

 

 

 

 

 

Liczba odsłon: 548
Autor: P.F.
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.