Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Podczas tegorocznego jubileuszowego 35. Małopolskiego  Festiwalu Teatrów Lalkowych o Wielka Nagrodę Zająca Poziomki zaprezentowały się dwie grupy Teatru Galimatias.

Zespół młodszy przedstawił losy królewny Gburki , która nie była dobrze wychowana i dopiero interwencja wróżki uświadomiła małej kapryśnicy jak należy się kulturalnie zachowywać. Spektakl otrzymał przepiękną I Nagrodę Poziomkowego Lasu. Układy taneczne przygotowała Ewa Korus , która czuwała także nad stroną plastyczną przedstawienia.

Grupa starsza wzruszyła widzów losem małego, odrzuconego kaczątka. Doświadczeni aktorzy cudownie animowali lalki i stworzyli piękne  kreacje aktorskie. Jury doceniło zaangażowanie wszystkich aktorów oraz zwróciło uwagę na niezwykłe , barwne kukły, które ożywały na scenie. Zespół otrzymał II miejsce festiwalu w kategorii teatrów młodzieżowych i niezapomniany aplauz publiczności.

 Tegoroczny festiwal był uroczystym świętowaniem, pojawili się wyjątkowi goście, a opiekunka Galimatiasu otrzymała honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

 Na wszystkich uczestników i widzów czekało wiele artystycznych wzruszeń i wielki, poziomkowy tort. 

 
Liczba odsłon: 165
Autor: EK
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.