Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


W piątkowy wieczór (27 maja) w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbył się wyjątkowy koncert słowno-muzyczny poświęcony naszemu wieszczowi narodowemu Adamowi Mickiewiczowi. Koncert ten był odzwierciedleniem hołdu jaki złożyli kompozytorzy różnych pokoleń wielkiemu, polskiemu poecie. Na program koncertu złożyły się głównie  pieśni czołowych kompozytorów polskich, takich jak : Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko czy Ignacy Jan Paderewski. Jednak specjalnie na okazję tego projektu zostały wyszukane nieznane utwory innych twórców polskich, bardzo rzadko prezentowane, a ujmujące niezwykłą urodą słowiańskiej melodyki. Cały koncert przesiąknięty był malowniczością polskiego romantyzmu. Zawierał utwory ,,ku pokrzepieniu serc'' o tematyce patriotycznej, pełne miłości i tęsknoty za ojczyzną, a także liryki miłosne. Przemyślana narracja w wykonaniu Ewy Lubacz w sposób nietuzinkowy przybliżyła życie i twórczość Mickiewicza oraz pomogła zrozumieć i docenić głębie jego poezji.

W koncercie wystąpili: solistka Teatru Muzycznego w Lublinie - Renata Drozd (sopran), pianistka Małgorzata Kowalska (fortepian) oraz w roli narratora aktorka Ewa Lubacz.

Koncert odbył się w ramach projektu  „III Żabnieńskich spotkań z literaturą – wokół epoki romantyzmu”, na realizację którego żabnieńska biblioteka otrzymała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

    
Liczba odsłon: 553
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
ankieta
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
GUS
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Kromka chleba
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.