Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Zorganizowany na placu przy Centrum Kultury w Żabnie piknik rodzinny przyciągnął tłumy.

Nie  dziwnego - wydarzenie zorganizowane z okazji Dnia Dziecka obfitowało w moc atrakcji. W dużym kolorowym namiocie odbywało się show dla dzieci, połączone z dyskoteką, zabawami i konkursami. Były bańki mydlane oraz tańce w śniegu i we mgle. Dla najmłodszych dzieci przygotowano stoisko z malowaniem twarzy, tatuażami i balonowym zoo.

Ogromnym powodzeniem cieszył się także dmuchany zamek, do którego ustawiały się długie kolejki. Nie inaczej było z innymi atrakcjami.

Swoje stoisko zaprezentowali członkowie tarnowskiego oddziału Polskiego Związku Łowieckiego, którzy nie tylko organizowali animacje i konkursy dla dzieci, ale częstowali kiełbaskami z grilla i lodami.

Niewątpliwą atrakcją było także stoisko gastronomiczne przygotowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Siedliszowic „U Tatara”. Tu największym powodzeniem cieszyła się wata cukrowa i czekoladowa fontanna.

Atrakcje dla najmłodszych przygotowały także służby mundurowe – Policja i OSP w Żabnie.  Obecne na pikniku dzieci mogły zapoznać się z pracą policjanta i strażaka – przymierzyć stroje i elementy wyposażenia, usiąść za kierownicą woju bojowego, radiowozu na nawet policyjnego motocykla.

Świetną zabawę dla najmłodszych przygotowali także harcerze z 5 TDH w Żabnie, którzy na terenie pikniku rozbili najprawdziwszy obóz z namiotami i ogniskiem. Oprócz tego prowadzili zabawy i warsztaty dla dzieci.

Najważniejszym celem organizacji pikniku była radość dzieci i uśmiech na ich twarzach – cel został osiągnięty. Było wesoło i kolorowo, a dobre humory nie opuszczały ani dzieci, ani rodziców.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie bezinteresowna pomoc naszych partnerów. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji pikniku kierujemy do:

Polskiego Związku Łowieckiego okręg w Tarnowie

Policji z Żabna i Tarnowa

OSP w Żabnie

5 TDH z Żabna

Stowarzyszenia Rozwoju Siedliszowic „U Tatara”

Gminnego Przedsiębiorstwa Kanalizacyjnego w Niedomicach

Szkoły Podstawowej w Żabnie.

W ramach obchodów Dnia Dziecka odbyło się interaktywne spotkanie teatralne w wykonaniu „Studio Fama”. Wydarzenie zrealizowane zostanie w ramach projektu „Koło kultury", finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego. Projekt realizowany jest w 2 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Radłowskie Forum Rozwoju. Patronat honorowy nad projektem sprawują: Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Żabna – Marta Herduś.

Liczba odsłon: 143
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.