Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej, które w Żabnie posługuje od 11 maja 1933 roku, rozpocznie w maju br., w miejscu dotychczasowego domu zakonnego, budowę nowego domu.

Dom został tak zaprojektowany, by w szczególny sposób umożliwić siostrom wymagającym całkowitej opieki uczestniczenie w aktywnym życiu zakonnym na miarę ich możliwości wraz z siostrami zaangażowanymi apostolsko w domu i w parafii oraz w zajęciach z osobami starszymi z lokalnego środowiska. Łączy w sobie funkcję mieszkalną (dom zakonny dla 7 sióstr) z funkcją opiekuńczo-leczniczą dla 20 sióstr chorych i starszych oraz z funkcją opieki społecznej, jako dom dziennego pobytu dla 30 seniorów.
Dnia 4 maja 2022 r. została odprawiona Msza św. o godz. 10.00 w kościele parafialnym, a po niej nastąpiło poświęcenie placu budowy przy ul. Paderewskiego 19.

 

Liczba odsłon: 186
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Żabnie
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.