Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w tym roku przypada w dniach od 8 do 15 maja. Z tej okazji M-GBP w Żabnie przygotowała wiele ciekawych propozycji dla swoich czytelników.

Jedną z nich jest spektakl teatralny dla najmłodszych pt. „Na jagody" na podstawie baśni Marii Konopnickiej pod tym samym tytułem. Jest to wierszowana opowieść o małym Janku, który wybrał się do lasu po jagody.

W role aktorów wcielili się najmłodsi czytelnicy i jednocześnie członkowie teatru Moliki, działającego przy Bibliotece. Główną rolę - Janka zagrał Alan Kłusek, Króla Jagodowego – Alicja Węgiel. Wiewiórkami były: Karolina Kijowska i Wiktoria Kijowska. Panny Borówczanki to: Kamila Dziura, Barbara Kabat i Paulina Kijowska, a ich opiekunkę Panią Ochmistrzynię zagrała Aurelia Kabat. W rolę Jagodowych Królewiczów wcielili się: Tobiasz Górczak, Dawid Kilian i Aleksandra Jachym. Narratorem była Maria Bieszczad. Spektakl wyreżyserowała Ewa Czarna.

Z widzami zgromadzonymi na sali widowiskowej spotkała się również Maria Konopnicka, w którą wcieliła się bibliotekarka Beata Chłoń. Pisarka i poetka opowiedziała o swoim dzieciństwie, życiu rodzinnym i pisarstwie.

Spektakl obejrzały przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Żabnie, uczniowie klas I i II Szkoły Podstawowej w Żabnie oraz rodzice, nauczyciele i opiekunowie.

    
Liczba odsłon: 187
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Żabnie
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.