Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


We wtorkowy wieczór M-GBP w Żabnie gościła Elżbietę Romanowską, charyzmatyczną aktorkę filmową i teatralną, która spotkała się z czytelnikami żabnieńskiej biblioteki, w tym członkami Dyskusyjnego Klubu Książki.

            Na spotkaniu aktorka wspominała swoje dzieciństwo, w tym czas związany z Gminą Żabno - wyjazdy z babcią do Konar i Fiuku. To tutaj spędzała wakacje. To tutaj z kuzynostwem podkradali sąsiadom czereśnie i tutaj spędzała czas w kuchni z matkę chrzestną, która piecze najlepsze ciasteczka na świecie.

            Elżbieta Romanowska opowiadała także o swojej karierze – początkowo związanej z Wrocławiem, a następnie z Warszawą. Zagrała wiele ról teatralnych i filmowych, ale widzowie pokochali ją za rolę Joli Pietrek w „Ranczu”. Rozpoznawalność przyniosły jej także występy w programach „Jak oni śpiewają”, „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” czy „Twoja twarz brzmi znajomo”. Elżbieta Romanowska to również autorka książki „Kobieta nieperfekcyjna”, w której przekonuje, że perfekcja wcale nie jest najważniejsza. Książka powstała nie z chęci zastania pisarką, ale jako odpowiedź na pytania i kierowane do niej maile: jak sobie radzi z mediami i hejtem.

Aktorka zdradziła, że od dziecka marzyła, by zostać – nie aktorką - a prokuratorem, co w dorosłym życiu przekształciło się w zamiłowanie do powieści kryminalnych i w marzenie o roli czarnego charakteru.

Podczas spotkania nie zabrakło pytań od publiczności. Widzów ciekawiło, jak wyglądają kulisy programów rozrywkowych, w tym m.in. trwające godzinami charakteryzacje do show „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze, była także możliwość zdobycia autografu i wykonania wspólnej fotografii.

 

Spotkanie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki. Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Liczba odsłon: 222
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Żabnie
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.