Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Na zaproszenie burmistrza Żabna Marty Herduś i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żabnie Andrzeja Głoda na uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny, a zaraz po niej, na obchody Święta Konstytucji 3 Maja, przybyło wiele delegacji, przedstawicieli szkół, służb mundurowych, stowarzyszeń, a także mieszkańcy naszej gminy, którzy swoją obecnością chcieli wyrazić pamięć o pierwszej Konstytucji na europejskim kontynencie.

Uroczystość wzbogacił występ muzyczny orkiestry dętej z Łęgu Tarnowskiego, która wykonała oprawę muzyczną zarówno podczas mszy św., przemarszu orszaku pod Pomnik, jak i po oficjalnych wystąpieniach. W organizację Święta Konstytucji włączyła się społeczność Szkoły Podstawowej w Żabnie, dzięki której można było obejrzeć montaż słowno- muzyczny, a harcerze z V Tarnowskiej Drużyny uczący się w Szkole, pełnili wartę pod Pomnikiem, czyniąc honory podczas składania wiązanek kwiatów przez poszczególne delegacje.

Przemówienia okolicznościowe do zebranych na Placu Niepodległości w Żabnie skierowała burmistrz Żabna Marta Herduś oraz starosta tarnowski Roman Łucarz.

Dziękujemy za złożone kwiaty, za pamięć i obecność podczas uroczystości.

  
Liczba odsłon: 545
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Żabnie
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.