Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Wczoraj odbyło się wielkie otwarcie żłobka w Łęgu Tarnowskim. Inwestycja, której efektem jest powstanie czterdziestu nowych miejsc dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy, cieszyła się sporym uznaniem odwiedzających ją gości.

Żłobkiem naprawdę warto się chwalić. Jest nowoczesnym, świetnie wyposażonym budynkiem, dającym bardzo dobrą opiekę dla maluchów. Gmina na ten cel wydatkowała ponad 3,8 mln złotych, a fundusze pochodziły z pozyskanych dofinansowań z programu Maluch + oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Spotkanie zainaugurował występ przedszkolaków z Łęgu Tarnowskiego, które dały wspaniałą lekcję historyczno- patriotyczną osadzoną w kontekście zbliżających się obchodów Święta Konstytucji. Na zaplanowany pokaz wszystkich dzieci ze żłobka będziemy musieli jednak nieco poczekać, bo trema zaprezentowania się przed publicznością w pięknych strojach biedronek i pszczółek była zbyt duża.

W uroczystości prowadzonej przez dyrektora Żłobka Magdalenę Kotapkę znalazło się oczywiście miejsce na wyrażenie podziękowań, za pomoc, pomysły oraz za umożliwienie sfinansowania całego przedsięwzięcia, jakim była budowa żłobka. W imieniu swoim oraz samorządu gminy Żabno burmistrz Marta Herduś skierowała serdeczne podziękowania w stronę Premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg, za przekazane gminie środki finansowe, dzięki którym udało się w 100% pokryć wydatki związane z budową żłobka. Podziękowania skierowane zostały również do Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity oraz obecnego na uroczystości II Wicewojewody Ryszarda Pagacza. Tak duże przedsięwzięcie nie mogłoby powstać, gdyby nie wsparcie Parlamentarzystów Regionu Tarnowskiego, posłów: Anny Pieczarki, Piotra Saka, Józefy Szczurek Żelazko, Wiesława Krajewskiego oraz Senatora RP Kazimierza Wiatra. Szczególne podziękowania skierowano do Posłanki RP Anny Pieczarki, za nieustanne wspieranie samorządu i mieszkańców gminy Żabno oraz za wkład w rozwój edukacji na naszym terenie. W 2019 roku gmina została wsparta przez panią Poseł w utworzeniu pięćdziesięciu nowych miejsc przedszkolnych w Łęgu Tarnowskim.

Podziękowano również Wojciechowi Skruchowi – Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Małopolskiego, a także Jackowi Kowalczykowi, Dyrektorowi Wydziału Polityki Społecznej w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

Budowa żłobka nie mogła by się odbyć, gdyby nie decyzja o jej przeprowadzeniu, a następnie sprawne kierowanie jej przebiegiem z poziomu naszej administracji. Dlatego też słowa podziękowania za swój wkład w powstanie żłobka skierowane zostały do: Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żabnie Andrzeja Głoda oraz wszystkich Radnych Rady Miejskiej w Żabnie, którzy wsparli jego budowę, podziękowania skierowano również do dotychczasowego Zastępcy Burmistrza Zbigniewa Lustofina, obecnego Zastępcy Burmistrza Żabna Piotra Brody, Skarbnika Gminy Przemysława Saładygi, Głównego Specjalisty ds. Pozyskania Funduszy Zewnętrznych Andrzeja Bartika, Kierownika Referatu Rozwoju Gminy Marii Janik wraz z Zastępcą Łukaszem Zoniem.

Za bardzo dobrą współpracę na etapie projektowania i wykonywania prac budowlanych burmistrz Żabna podziękowała projektantowi i inspektorowi nadzoru Tomaszowi Kłosowskiemu, a także przedstawicielom firmy Gordon & Great Consulting Marcinowi Święchowi i Jakubowi Piotrowiczowi. Za wykonanie oprawy wizualnej żłobka podziękowano również mieszkance Łęgu Tarnowskiego, artystce Magdalenie Żołądź.

Szczególne podziękowania skierowane zostały do Jolanty Sak, kierownika Zakładu Obsługi Samorządowych Szkół i Przedszkoli, za wyjątkową kreatywność w aranżacji przestrzeni żłobka, która nadała mu szczególnego charakteru.  

Serdecznie dziękujemy Romanowi Łucarzowi, Staroście Tarnowskiemu za pomoc organizacyjną podczas budowy żłobka, dziękujemy również za wsparcie i wczorajszą obecność Irenie Kusion – Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Tarnowskiego oraz Adamowi Biedroniowi - Radnemu Powiatu Tarnowskiego. Za obecność na uroczystości i wspólne świętowanie otwarcia żłobka dziękujemy również: Staroście Dąbrowskiemu Lesławowi Wieczorkowi wraz z Wicestarostą Krzysztofem Brykiem, Dawidowi Chrobakowi - burmistrzowi Zakliczyna, Tomaszowi Bankowi- wójtowi Wietrzychowic, Witoldowi Morawcowi – wójtowi Olesna, Markowi Karasiowi – wójtowi Rzepiennika Strzyżewskiego, Annie Górskiej- dyrektorowi Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie, Radnym Rady Miejskiej w Żabnie, kierownikom jednostek organizacyjnych gminy oraz dyrektorom naszych szkół.

Uroczystego poświęcenia żłobka dokonał ks. Andrzej Bakalarz, proboszcz Parafii Świętej Trójcy w Łęgu Tarnowskim. Następnie wszyscy zaproszeni goście zostali zaproszeni do wspólnego zwiedzania sal obiektu.

Dziękujemy serdecznie dyrekcji żłobka, Magdalenie Kotapce oraz wszystkim jego pracownikom za wspaniałe przygotowanie wczorajszej uroczystości.

Liczba odsłon: 660
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Żabnie
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.