Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

Na edukacyjnej mapie gminy Żabno pojawił się nowy żłobek, zlokalizowany w Łęgu Tarnowskim. Sąsiaduje on bezpośrednio z Publicznym Przedszkolem nr 2. Oba obiekty wspólnie tworzą doskonałe zaplecze dla najmłodszych mieszkańców z południowej części naszej gminy. Przyjrzyjmy się z bliska najnowszej inwestycji.

Co wykonano w ramach budowy?

W ramach inwestycji od podstaw został dobudowany budynek żłobka do istniejącego przedszkola. Obie części zostały ze sobą połączone korytarzem, który ułatwia komunikację personelu zatrudnionego w obu placówkach, a także pracę z dziećmi.

Inwestycja obejmowała: roboty przygotowawcze, roboty ziemne, fundamenty, budowę ścian, przykrycie dachem budynku, stolarkę okienną, drzwi, windę, schody, ocieplenie oraz elewację budynku żłobka, wyposażenie sanitariatów, wykończenie ścian, sufitów, poddasza, roboty instalacji elektrycznej, instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego, przebudowę wodociągu i przyłącza gazu, przyłącz kanalizacji sanitarnej, wewnętrznej instalacji wod-kan, gaz, c.o. W ramach wyposażenia zostało zakupione: kompleksowe doposażenie kuchni m.in. sprzęt gastronomiczny, kuchnie gazowe, lodówki, chłodnie, zmywarka, talerze, sztućce, wyposażono sale edukacyjne w meble, sprzęt dydaktyczny oraz zabawki.

Co zobaczymy po wejściu do środka budynku?

Wchodząc do środka, przez dedykowane wejście, mijamy wózkownię, pomieszczenie dla matek karmiących, następnie szatnię dla dzieci. Na parterze znajduje się również pokój dla intendentki, toaleta dostosowana do osób z niepełnosprawnościami, a także pomieszczenia administracyjne: pomieszczenia szatniowo-socjalne dla kadry, gabinet dyrektora, toaleta dla personelu. Najważniejszymi salami na parterze są dwie sale oddziałowe oraz wewnętrzny plac zabaw. Na piętrze z kolei zlokalizowana jest trzecia sala oddziałowa, a tuż obok niej usytułowana jest sala sensoryczna. Ponadto na tej kondygnacji znajduje się kuchnia wraz z jadalnią. Kuchnia została wyposażona w windę towarową, służącą do transportu niezbędnych produktów do gotowania oraz przewozu gotowych posiłków.

W obrębie wszystkich sal przeznaczonych dla dzieci zrealizowano sanitariaty z odpowiednim dostosowaniem do wieku dzieci, magazyny leżaków, pomieszczenia do mycia i dezynfekcji nocników.

Jak urządzone są sale?

W każdej sali użyto motywu przewodniego, który przejawia się zarówno w kolorystyce pomieszczenia, jak i w detalach wyposażenia. W oddziale dla najmłodszych (Biedronki) zdecydowano się na przewagę kolorów czerwonego, białego i czarnego. W kolejnej sali (u Pszczółek) znajdziemy akcenty w kolorze żółtym, a w wystroju pomieszczenia znalazły się elementy florystyczne. W sali niebieskiej z kolei postawiono na skojarzenia z sielskością łąki i barwami jakie widzimy podczas spacerów na otartej przestrzeni. 

Wyposażenie, które znajduje się w pomieszczeniach, to zarówno zabawki edukacyjne, zręcznościowe i sensoryczne, przybory do nauki, zestawy mebli, stolików i krzeseł, kąciki zabaw, jak i również wyposażenie do karmienia, akcesoria do przewijania i leżakowania dzieci.

Oprócz sal edukacyjnych, w obiekcie znajduje się wewnętrzny plac zabaw, w którym znajdziemy basen z kulkami, namioty, jeżdżące pojazdy, układanki przestrzenne oraz wiele zabawek, którymi dzieci z pewnością będą zachwycone. Z kolei na piętrze, w sali sensorycznej, postawiono na pobudzanie możliwości poznawczych, a wyposażenie tego miejsca zaciekawi niejednego malucha.

Dane liczbowe na temat inwestycji:

Całkowity metraż obiektu to 860,92 m2

Liczba sal edukacyjnych: 5

Liczba miejsc dla dzieci w żłobku: 40

Środki finansowe wydatkowane na realizację inwestycji w ramach wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych: 2 642 200,00 zł

Środki finansowe wydatkowane na realizację inwestycji w ramach wsparcia Rządowego Programu Maluch + 2021: 1 200 000,00 zł

   
Liczba odsłon: 365
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Żabnie
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.