Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Jednym z ważniejszych proekologicznych projektów, które przyczynią się podniesienia standardów życia mieszkańców naszej gminy jest budowa sieci sanitarnej.

W Urzędzie Miejskim w Żabnie w dniu 20.04.2022 r. została podpisana umowa z wykonawcą, która gwarantuje przeprowadzenie prac budowlanych w zakresie budowy sieci kanalizacyjnej grawitacyjno-tłocznej o łącznej długości 7,64 km w miejscowości Sieradza. Kanalizacja sanitarna odprowadzająca ścieki bytowe włączona zostanie do istniejącego kolektora w Żabnie.

Budowa sieci kanalizacyjnej  w Sieradzy umożliwi podłączenie do zbiorczego systemu kanalizacji ok. 180 gospodarstw domowych, tj. 676 mieszkańców oraz 10 firm i instytucji zlokalizowanych na tym terenie.

Gmina Żabno w październiku minionego roku otrzymała wsparcie finansowe w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych. Celem Funduszu jest zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie realizowanych przed jednostki samorządu terytorialnego projektów. Dzięki tym finansom możliwe będzie przeprowadzenie budowy kanalizacji sanitarnej w Sieradzy.

Wartość inwestycji, na którą została podpisana wczoraj umowa to: 7 780 474,64 zł. 

Wyposażenie w infrastrukturę kanalizacyjną nowych terenów wpłynie na poprawę warunków życia mieszkańców, podniesie walory turystyczne miejscowości oraz potencjalne możliwości inwestycyjne, co przełoży się na szybszy rozwój gospodarczy gminy i pozwoli na tworzenie nowych miejsc pracy.

Budowa kanalizacji sanitarnej ma również pozytywny wpływ na ochronę środowiska i klimatu.

Dodatkowo budowa sieci kanalizacyjnej na tym terenie umożliwi w przyszłości dalszy rozwój skanalizowania gminy w ościennych miejscowościach Sieradzy tj. Fiuk, Odporyszów, Chorążec, czyli całej wschodniej części Gminy Żabno.

#polskiład

#gminazabno

Liczba odsłon: 231
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Żabnie
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.