Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

2022-04-21

„Uczymy jak pomagać”

W Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie została zorganizowana zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie naszej gminy. Zbiórka trwała w dniach od 28.02 do 04.04.2022 r. Wszyscy biorący udział w akcji wykazali duże zrozumienie i zaangażowanie. Zebrano produkty spożywcze, tj. makarony, cukier, mąkę, herbatę, słodycze, ryż, płatki i kaszki dla dzieci, konserwy mięsne i rybne, majonez, środki czystości takie jak: mydełka, różne płyny i mleczka do czyszczenia, szampony, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, chusteczki nawilżające, papier toaletowy oraz pampersy. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej w Żabnie, gdzie zostały rozdysponowane dalej.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu po raz kolejny przygotowali własnoręcznie wykonane stroiki i kartki wielkanocne. Kartki świąteczne zostały wykonane różnorodną techniką i okraszone życzeniami płynącymi prosto z serce. Praca była bardzo owocna, ponieważ wykonano około 300 kartek i 60 stroików. Wykonane kartki i stroiki zostały dostarczone przez uczniów do pacjentów, dyrekcji i pracowników Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej im. Świętego Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej, Domu Pomocy Społecznej „Prosto z Serca” w Kłyżu, osobom samotnym, opuszczonym, schorowanym z naszego terenu. Uczniowie pamiętali także o emerytowanych pracownikach naszej szkoły i przekazali im wraz z życzeniami kartki wielkanocne.

Na tym nasza młodzież jednak nie poprzestała, gdyż ochoczo zaangażowała się w dwie kolejne przedświąteczne akcje charytatywne. Pierwsza polegała na zbiórce środków finansowych na rzecz rozbudowy szkoły w mieście Gitega-Songa w afrykańskiej Burundi, którą prowadzą Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus. Siostry z Łodzi prowadzą tam działalność misjonarską od 1973 r., a obecnie rozbudowują miejscową szkołę, aby mogła ona pomieścić więcej uczniów. Zorganizowana w szkole zbiórka trwała 5 tygodni, co owocowało zebraniem wśród społeczności szkolnej kwotę 700 zł, która została już przekazana na ten szczytny cel.

Nakręceni pomaganiem uczniowie naszej szkoły nie osiedli na laurach i włączyli się w kolportaż świątecznych kartek dobroczynnych na rzecz stowarzyszenia SURSUM CORDA, gdzie dzięki zebranym funduszom uda się pomóc chorym i niepełnosprawnym dzieciom, podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Corda oraz uchodźcom z dotkniętej wojną Ukrainy. Pomagając w ten sposób udało nam się sprzedać świątecznych kartek na kwotę 120 złotych. Wszystkim zaangażowanym w pomaganie, a w szczególności organizatorom: opiekunowi szkolnego wolontariatu Pani Jadwidze Dziubli i jej podopiecznym, szkolnemu pedagogowi Panu Przemysławowi Kotapce i opiekunowi świetlicy szkolnej Pani Aleksandrze Głowie, chłopcom z klasy VII a i VII b, którzy wsparli nas swoimi działaniami, ale przede wszystkim wszystkim DOBROCZYŃCOM i z serca dziękujemy!

  
Liczba odsłon: 329
Autor:
« powrót
Archiwum:
Pomoc dla Ukrainy
Wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Żabnie
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.