Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności

25 000,00 zł zostało zainwestowane w poprawę bezpieczeństwa strażaków podczas wykonywania akcji ratowniczo-gaśniczych. Dzięki wsparciu z ministerialnych środków zakupiono siedem kompletów ubrań specjalnych.

Gmina Żabno, na prośbę jednostki OSP Żabno włączonej do KSRG, wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie zakupu siedmiu kompletów ubrań specjalnych na kwotę 25 000,00 zł. Wniosek ten został rozpatrzony pozytywnie, a gmina uzyskała niemal stuprocentowe dofinansowanie.

Nabyte umundurowanie zostało przekazane przez Posła na Sejm RP Piotra Saka oraz burmistrza Żabna Martę Herduś przedstawicielom OSP - Prezesowi OSP Żabno Janowi Szpilskiemu, wiceprezesowi Antoniemu Stryczkowi oraz Naczelnikowi OSP w Żabnie Pawłowi Szpilskiemu.

To nie pierwszy raz kiedy Gmina Żabno uzyskała wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości. W ubiegłym roku jednostka OSP w Łęgu Tarnowskim została doposażona w 10 kompletów ubrań specjalnych za kwotę 40 000,00 zł, dzięki środkom pozyskanym z tego samego źródła.

 


Ministerstwo Sprawiedliwości jest dysponentem środków finansowych Funduszu Sprawiedliwości, które przeznaczane są między innymi na podniesienie  poziomu bezpieczeństwa strażaków w trakcie akcji ratowniczych.

 

 

Liczba odsłon: 255
Autor: redakcja zabno.pl
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.