Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Dziś W Urzędzie Miejskim w Żabnie gościliśmy Wicewojewodę Małopolski Ryszarda Pagacza. Na spotkaniu z Burmistrzem Żabna Martą Herduś oraz przedstawicielami Starosty Tarnowskiego i przedsiębiorców poruszona została kwestia uregulowania odprowadzenia wód opadowych z terenów byłych zakładów celulozy istniejącym kanałem Niedomickim w kierunku cieku Żabnica. Na spotkaniu omówiono główne problemy jakie stwarzają się z chwilą wystąpienia intensywnych opadów atmosferycznych, niebezpieczeństw ze względu na bliską odległość drogi technologicznej i powtarzającego się zjawiska podrzucania odpadów komunalnych. Te problemy z którymi spotyka się samorząd Żabna podjął Pan Wojewoda i z jego udziałem oraz Gminy Żabno, Starostwa Powiatowego w Tarnowie przygotowany zostanie wniosek o przejęcie zarządzania ww. kanałem przez podmiot uprawniony, które w przyszłości zapewni skuteczne prowadzenie wód, a także oczyszczenie rejonu samego kanału. Po spotkaniu z przedstawicielami Starostwa i przedsiębiorcami Wojewoda Małopolski Ryszard Pagacz wraz z Burmistrzem Żabna Martą Herduś udali się na wizytę w teren, nad niedomicki kanał, by omówić wczesniej poruszaną problematykę.
Na zakończenie wizyty w gminie Żabno, w związku z przypadającym w minionym tygodniu Światowym Dniem Seniora Burmistrz Żabna wraz z Wojewodą odwiedzili żabnieński Klub Senior +, składając życzenia okolicznościowe wszystkim uczęszczającym tutaj na zajęcia. Była to zarazem okazja by spotkać się i porozmawiać z aktywnie działającymi seniorami z naszej gminy.

 

Liczba odsłon: 374
Autor: redakcja.zabno.pl
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.