Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Nie wszyscy wiedzą, że 5 listopada przypada ciekawe święto, które u dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne. Mowa o Dniu Postaci z Bajek. To wyśmienita okazja, by wraz z naszymi pociechami zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Baśnie i bajki są dla nas źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. W nowoczesnym świecie, w dobie wszechobecnego Internetu szczególnie warto przypominać dzieciom dawne, klasyczne bajki i baśnie, ponieważ coraz częściej wypierane są one przez bajki współczesne.

5 listopada 2021 r. społeczność Publicznego Przedszkola w Łęgu Tarnowskim Nr 2 uczciła to święto w wyjątkowy sposób. W ramach zajęć zorganizowano niezwykłe wydarzenie pod nazwą „W starym kinie”. Nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwą salę kinową. Milusińscy ustawili się w kolejce do kasy, by móc „zakupić” bilet na seans. Zajmując wyznaczone miejsce na widowni z zaciekawieniem czekali na rozwój wydarzeń.  Każdy otrzymał kubek świeżego popcornu. Uciechom nie było końca. Dzieci z zaangażowaniem brały udział w przygotowanych przez nauczycieli konkursach i zabawach tematycznych, po czym z zapartym tchem oglądały stare bajki, które pamiętają jeszcze ich rodzice i dziadkowie, m.in. „Koziołek Matołek”, „Krecik”, „Reksio”, „Bolek i Lolek”. Po seansie nasze pociechy przebrane w stroje stylizowane na aktorów ze starego kina, mogły robić zdjęcia starodawnym aparatem i kręcić film starą kamera filmową, pamiętającą jeszcze początek XX wieku. Na koniec dzieci wzięły udział w zajęciach warsztatowych, gdzie wykonały prace plastyczne – duże plakaty z postaciami Bolka i Lolka. Ten dzień na pewno długo pozostanie w pamięci dzieci, gdyż były naprawdę zachwycone pomysłem grona pedagogicznego Publicznego Przedszkola w Łęgu Tarnowskim Nr 2, który z wielkim zaangażowaniem i pomysłowością przygotował to wyjątkowe wydarzenie.

  
Liczba odsłon: 261
Autor:
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.