Logo
A A | Dla słabowidzących

Aktualności


Z dziennikarzem, publicystą, autorem książek i reżyserem spotkała się żabnieńska młodzież.  W Gminnym Centrum Kultury w spotkaniu autorskim wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Żabna. Wydarzeniu towarzyszył pokaz filmu „Ucieczka z piekła”.

Bogdan Wasztyl przybliżył młodzieży sylwetkę Witolda Pileckiego i w niezwykle barwny sposób opowiedział o jego losach, o tym jak dobrowolnie dostał się do obozu koncentracyjnego, jako wywiadowca zorganizował ruch konspiracyjny, sporządzał raporty o czynach okupanta i brawurowo uciekł z obozu.

Prelegent wspomniał również o ojcu Maksymilianie Kolbe, który na ochotnika zginął w Oświęcimiu za współwięźnia i Marianie Kołodzieju, gdańskim artyście, który przeżył Auschwitz, a swoje wspomnienia wyraził w cyklu przejmujących grafik i obrazów „Klisze pamięci”. Labirynty”. W czasie spotkania młodzież obejrzała także film pt. „Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego”. w reż.  Dariusza Walusiaka, opowiadający o ucieczce z KL Auschwitz Witolda Pileckiego, Jana Redzeja i Edwarda Ciesielskiego. 

Wydarzenie zrealizowane zostało przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento przy wsparciu Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Przeciw złu Auschwitz – Kolbe, Pilecki, Kołodziej”

Liczba odsłon: 167
Autor: gck
« powrót
Archiwum:
transport covid
Koronawirus – co musisz wiedzieć?
Biuletyn Informacji Publicznej
Strategia Rozwoju Gminy Żabno na lata 2021-2030
RFIL
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg
Maluch +
Spis powszechny
Nieruchomości na sprzedaż
Koncepcja obwodnicy Żabna
ePUAP
E-urząd
System Informacji Przestrzennej
Sesje Rady Miejskiej online
Rada Miejska Interpelacje
Rada Miejska najbliższa sesja
Rada Miejska wyniki głosowań
Odpady komunalne
Azbest
Galerie zdjęć
Video

 

WFOS
Mapa zagrożeń
Stop przemocy
Punkt Pomocy Prawnej
Małopolska

Związek Samorządów Polskich

Portal informacji o nieruchomościach
RODO
Facebook_logo
Strona wykorzystuje cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.